شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1400/09/06 شناسه خبر: 1787507
با رویکرد نقد دوران پهلوی؛

فراخوان دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب منتشر شد

فراخوان دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب منتشر شد
فراخوان دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با بخش ویژه مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی ( ۱۳۹۸-۱۳۹۹) منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فراخوان دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی که با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و پژوهشکده تاریخ معاصر برگزار می‌شود، امروز شنبه ۶ آذر منتشر شد.

این‌جایزه با هدف ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال هویت فرهنگی، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی(ریشه‌ها و پیامدها)، کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب، مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و حمایت و تشویق مولفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه در بهمن ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان جایزه مذکور، از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت شده با ثبت‌نام در تارنمای اینترنتی www.tarikhsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

کتاب‌هایی در دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی داوری می‌شوند که در بازه زمانی ۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹ منتشر شده و دارای برگه اعلام وصول باشند؛ کتاب‌ها نباید کمک درسی و عکس‌برداری شده باشند. همچنین تنها کتاب‌هایی در این جایزه داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را در تارنمای این جایزه تکمیل کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند. کتاب‌های دریافت شده در دبیرخانه باقی خواهند ماند.

در این جایزه کتاب‌های تالیف، ترجمه و تصحیح در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها) در موضوعات کلیات(دانشنامه‌های تخصصی، کتاب‌شناسی توصیفی تحلیلی و روزشمار)، خاطرات، زندگی‌نامه و شرح حال نویسی، مستندنگاری (سفرنامه نویسی، یادداشت‌های روزانه و عکس نوشت)، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، تاریخ شفاهی و اسناد و پژوهش‌های اسنادی داوری و بررسی می‌شوند.

امسال بخش ویژه دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی نیز به مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی که از سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ منتشر شده‌اند، اختصاص دارد.

مهلت ارسال اثر به دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ۳۰ آذر است. دبیرخانه این‌جایزه در تهران، الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکده تاریخ معاصر، پلاک ۱۵، کد پستی ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ واقع است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1787507
ارسال نظر
نظرات