شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1400/09/06 شناسه خبر: 1787638
بازرس کل استان یزد؛

کارگزاران جهادی مصداق واقعی یک بسیجی هستند

کارگزاران جهادی مصداق واقعی یک بسیجی هستند
بازرس کل استان یزد گفت: کارگزار نظام با تلاش شبانه روزی و ایثارگری در مسیر خدمت به مردم مصداق واقعی یک بسیجی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام اکبر طالبی بازرس کل استان یزد در جلسه معارفه هیأت بازرسی مستقر در اداره کل امور مالیاتی استان با گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: یک مسئول یا کارگزار نظام زمانی که از استعداد و ظرفیتی که خداوند و سپس قانون به او داده با تلاش مضاعف و شبانه روزی و ایثارگری در مسیر خدمت به مردم به کار ببرد مصداق واقعی یک فرد بسیجی است.

بازرس کل استان یزد در ادامه گفت: طبق روایات و احادیث، مسئولیت داشتن جهت رفع مشکلات مردم یک نعمتی است که خداوند به انسان عطا نموده است و اگر فرد از آن جایگاه و قدرت سوء استفاده یا در محل خود به کار نبرد تبدیل به نقمت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انسان بعد از به دست آوردن جایگاه و قدرت نیز ابراز خوشحالی می کند که این نشات گرفته از غرایز انسانی است، افزود: شکر این نعمت و موفقیت در آزمونی که خداوند انسان را در آن قرار داده با تلاش بیشتر برای رفع مشکلات و جلب رضایت و اعتماد مردم حاصل می شود، اما کفران نعمت زمانی است که از این نعمت و جایگاهی که خداوند به او عطا نموده سوء استفاده کرده یا آن بهره وری و اثربخشی ممکن را در آن جایگاه نداشته باشد.

بازرس کل استان در خصوص لزوم ضرورت نظارت و بازرسی گفت: کارگزار نظام برای اینکه بتواند خدمت شایسته به مردم کند باید قدرت داشته باشد و به لحاظ ذاتی و تمایلات نفسانی انسانی نیز احتمال لغزش و سوءاستفاده  از این موقعیت و قدرت نیز وجود دارد، به‌گونه‌ای که هر چه قدرت و توان اجرایی فرد بالاتر باشد احتمال لغزش نیز بیشتر است و لذا هرکجا این احتمال وجود داشته باشد نظارت و بازرسی نیز ضروری و لازم می‌شود.

وی ادامه داد: بهترین و بازدارنده‌ترین نظارت، نظارت نفسانی است، اما از آنجا که بازدارندگی نفسانی فراگیر نیست قاعدتاً باید در این زمینه دستگاه نظارتی وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1787638
ارسال نظر
نظرات