شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1400/09/08 شناسه خبر: 1788144
کارشناس مذهبی:

تجمل‌گرایی یکی از مولفه‌های سبک زندگی غربی است

تجمل‌گرایی یکی از مولفه‌های سبک زندگی غربی است
مریم غلامی با بیان اینکه تجمل‌گرایی یکی از مولفه‌های سبک زندگی غربی است، گفت: خداوند متعال جمیع شئون زندگی انسان‌ها را بر پایه عدل و اعتدال بنا نهاده، به میانه‌روی در امور تاکید و توصیه نموده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" با بیان اینکه تجمل گرایی یکی از مولفه های سبک زندگی غربی است، گفت: خداوند متعال جمیع شئون زندگی انسان ها را بر پایه عدل و اعتدال بنا نهاده و از زیاده روی در حدود الهی و خروج از اعتدال و تفریط منع فرموده است.

مریم غلامی ادامه داد: تجمل گرایی به معنای میل و رغبت به تجملات و توجه بیش از حد به ظواهر زندگی است.
وی افزود: پرداختن به تجملات و کام جویی ها همواره با آسیب ها و ناشایستی هایی همراه است که مانع رسیدن انسان به سعادت اخروی می شود.
این کارشناس تصریح کرد: فراموشی یاد خداوند، دنیا زدگی، مصرف گرایی، پیدایش و گسترش فقر، ورشکستگی، زیاده خواهی، رواج الگوگیری نامناسب و تقلیدهای ناصحیح از جمله آسیب های فرهنگی گرایش به تجملات است.
غلامی گفت: تجمل گرایی پدیده ای بیهوده و برنامه ای مطابق با هوی و هوس است.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: راه درمان این پدیده الگوگیری از سیره معصومین (ع)، تقویت باورهای دینی و ارزش های معنوی مانند زهد و پارسایی، قناعت و مناعت طبع، اعتدال و میانه روی از بهترین راه کارهای ارائه شده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1788144
ارسال نظر
نظرات