شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/09/08 شناسه خبر: 1788194
یادداشت؛

موج سواری سلبریتی ها بر فقر مردم

موج سواری سلبریتی ها بر فقر مردم
سلبریتی‌ها هر روز که می‌گذرد بیشتر ماهیت و هویت خود را آشکار می‌سازند؛ ماهیتی که گویای موج سواری آنها در مسائل مختلف و بعضا پر کردن حساب هایشان با استفاده از ترفند بازیگری و نقش بازی کردن نمایشی جلوی مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت؛ بستر دنیای مجازی از جمله تلگرام و اینستاگرام و توئیتر، کارکردهای مختلفی دارند که شاید بتوان یکی از مهمترین این موارد را کسب شهرت مجازی در نظر گرفت.

 شهرتی، که قاعده‌‌ ای مطلق برای آن وجود ندارد و مفهوم ثابتی نیست و در طول زمان ممکن است کمتر و یا بیشتر شود، و افراد براساس شهرتی که پیدا می‌‌ کنند، صاحب هویتی مستقل شده که می‌‌تواند بر سایر بخش‌‌های زندگی‌‌ شان اثر بگذارد.

و حال باید گفت که چه بپسندیم و یا از آن تنفر داشته باشیم، فرهنگ شهرگی ما را احاطه کرده است و در کنار آن اما قلمرو نفوذ سلبریتی ها از این محدوده‌‌ها فراتر رفته و به سایر عرصه‌‌‌ها نیز تسری پیدا کرده است.

این افراد در عصری که بر بستر فرهنگ رسانه‌‌ ای همراه است، با چرخش تعاملی و ارتباط عاطفی با کاربران تأثیری بی‌‌واسطه بر هواداران خود گذاشته اند.

برخی از این افراد که تا چند وقت پیش با اعتماد بدنه جامعه توانسته بودند نامی و نانی برای خود بخرند اکنون پارا فراتر از حیطه تخصصی خود گذاشته و با بهره‌گیری از ویژگی جابه جایی سلبریتی ها به دنبال سوء استفاده از شهرت گذشته خود وبا ورود به دنیای تبلیغات و یا جنبش های اجتماعی هستند.

در شرایط دشوار اقتصادی امروز جامعه که بر همگان واضح است، متاسفانه عده ای از این افراد که شاید عنوان سلبریتی و شهرگی برای آنها واژه ای اغراق آمیز باشد بر بستر فضای مجازی سوار هستند و با گوشه و کنایه‌های تحقیرآمیز به دنبال جذب مخاطب و کسب شهرت از طرق دیگر هستند.

کسب شهرتی که همراه با رفتار های مشمئزکننده است شاید از نظر مخاطبان جذاب نباشد و منجر به انزجار کاربران از اینگونه رفتارها شود اما برای سلبریتی ها شهرتی اگرچه منفی را به همراه دارد.

به طوری که در چند روز اخیر یکی از این افراد در اینستاگرامش ویدیویی تبلیغاتی برای رژیم‌های لاغری منتشر کرده  که در آن به گرانی‌های اخیر اشاره می‌کند.

در این ویدیو از مردم می‌خواهد به خورد و خوراک خود توجه کنند و با توجه به افزایش هزینه‌ها، رژیم سالم غذایی بگیرند! این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توئیتر با انتقادات زیاد کاربران روبه ‌رو شده است.

البته این حرکت در هفته های گذشته توسط یکی دیگر از این افراد در فضای اینستاگرام منتشر شد و موج اعتراضات مردمی و البته خود جامعه هنری را نیز به همراه داشت.

در این میان بصیرت وهوشیاری و کمی سواد رسانه ای را باید خوراک فکری مان کنیم تا اجازه ندیهم عده ای از سر طعن وتحقیر و با  شیوه ای جدید از فقر مردم کاسبی کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1788194
ارسال نظر
نظرات