شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:41 منتشر شده در مورخ: 1400/09/08 شناسه خبر: 1788196
به صورت مجازی و حضوری؛

مانور زلزله در مدارس استان یزد برگزار شد

مانور زلزله در مدارس استان یزد برگزار شد
بالاکتفی مدیرکل ‌مدیریت بحران استان یزد گفت: پیش از ظهر امروز مانور زلزله به دو صورت حضوری و مجازی در مدارس استان یزد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احسان بالاکتفی مدیرکل ‌مدیریت بحران استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه کشور ایران در منطقه زلزله‌خیز قرار دارد و هر سال نیز شاهد این حادثه در مناطق مختلف کشور هستیم که تبعات اجتماعی گسترده‌ای به دنبال داشته است، گفت: در راستای ارتقا آمادگی عمومی در مواجه با این پدیده از سال 81 مانور زلزله و ایمنی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی برگزاری مانور زلزله در مدارس استان یزد اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی آموزش‌وپرورش برای اجرای طرح آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس و از طرفی چون این افراد در محیط مدرسه و منزل در معرض خطر زلزله قرار دارند و باید برای بالا بردن دانش، سطح آگاهی و آموزش مهارت‌های عملی مانورهای هدفمند، مستمر و عملیاتی برگزار شود، امسال به علت شیوع کرونا دو نوع مانور در مدارس کشور برگزار شد.

بالاکتفی اضافه کرد: طبق هماهنگی با فرمانداری‌ها و دستگاه‌های مرتبط در شهرستان‌های استان یزد دو نوع مانور که یکی ویژه دانش آموزان و اعضای خانواده در شهرهای با وضعیت زرد و نارنجی کرونایی به صورت مجازی در قالب شبکه شاد با شعار "آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی " اجرا شد.

مدیرکل ‌مدیریت بحران استان یزد اضافه کرد: دومین مانور در شهرهای با وضعیت آبی کرونایی به صورت حضوری در یکی از مدارس هر شهرستان برگزار و با شعار "مدرسه ایمن، جامعه تاب آور " ویژه مدیران مدارس برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این مانور ساعت 10 صبح امروز به صورت همزمان در سطح شهرستان‌های استان یزد برگزار شد.

بالاکتفی در پایان به اهداف برگزاری مانورهای زلزله اشاره کرد و اذعان داشت: افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی، کاهش تلفات ناشی از زلزله در راستای ارتقا فرهنگ عمومی و مقاوم‌سازی، پناه گیری و خروج مناسب و ایمن‌تر کردن مدارس در برابر زلزله، برانگیختن حسن کنجکاوی دانش آموزان برای آشنایی با پدیده‌های طبیعی و آشنایی دانش آموزان با عملکرد سازمان‌های امدادی ازجمله اهداف برگزاری مانورهای زلزله بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1788196
ارسال نظر
نظرات