شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:14 منتشر شده در مورخ: 1400/09/10 شناسه خبر: 1788795
توضیحات رئیس اداره کنترل کیفیت آبفای کردستان در خصوص کدر شدن آب مریوان؛

بزرگترین چاه تامین آب مریوان از مدار خارج شد

بزرگترین چاه تامین آب مریوان از مدار خارج شد
در پی کدر شدن آب شرب در بخش‌هایی از شهرستان مریوان، رئیس اداره کنترل کیفیت شرکت آبفا از مدار خارج شدن بزرگترین چاه تامین آب مریوان از شب گذشته را علت اصلی اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس عبدی رئیس اداره کنترل کیفیت شرکت آبفا در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: در پی تداوم وضعیت خشکسالی و مصرف بی رویه منابع آبهای زیر زمینی در ماههای اخیر، متاسفانه امروز یکی از چاههای تامین آب شرب شهر مریوان دچار نشست و ریزش کامل بافت خاکهای مجاور گردید که متناوباً باعث افزایش کدورت آب در زون شمال شهر گردید.

وی گفت: چاه مذکور از ساعت ۱۱ صبح از مدار بهره برداری خارج گردیده است و این امر سبب کاهش فشار شبکه توزیع آب شرب شهر شده است لذا از کلیه همشهریان محترم عاجزانه درخواست می شود که صرفه جویی را در اولویت امورات روزمره قرار داده تا بیشتر از این بر منابع آبهای زیر زمینی دشت مریوان فشار مضاعف وارد نشود.

عبدی افزود: چنانچه وضعیت کنونی ادامه پیدا کند، سفره های زیر زمینی آب کاملا تخلیه گردیده و امکان نشست و جابجایی احتمالی دشتهای اطراف شهر مریوان بیشتر می شود و میتواند ضربات غیر قابل جبرانی را بهمراه خواهد آورد و درنتیجه نگین سرسبز غرب کشور (دریاچه زریبار) با خطر نشست خاکهای اطراف دشت دریاچه و حذف کامل این موهبت الهی دست و پنجه نرم خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از همه همشهریان محترم و شریف مریوانی و دوستداران دریاچه زریبار  عاجزانه درخواست می نمائیم که انشعابات غیر مجازی را که در سطح شهرهای مریوان و کانی دینار و هجرت و حتی روستاهای اطراف را که قبلا شناسایی و ردیابی نموده اند باشماره تماس۰۸۷۳۴۵۲۱۳۳۴ واحد انشعابات غیر مجاز آبفا در میان بگذارند تا اعمال قانون شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1788795
ارسال نظر
نظرات