شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:39 منتشر شده در مورخ: 1400/09/12 شناسه خبر: 1789137
از سوی وزارت خزانه داری؛

آمریکا ۳۲ فرد و نهاد بلاروس را تحریم کرد

آمریکا ۳۲ فرد و نهاد بلاروس را تحریم کرد
وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه ۲۰ فرد و ۱۲ نهاد بلاروس و اعلام سه هواپیما به عنوان دارایی های مسدود شده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روسیا الیوم، وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اعمال تحریم‌های جدید علیه ۳۲ فرد و نهاد بلاروس خبر داد.

 
بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ۲۰ فرد و ۱۲ نهاد بلاروس را مورد تحریم قرار داده است.
 
پسر رئیس جمهور بلاروس از جمله افراد مورد تحریم از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به دلیل بحران مهاجران اعلام شده است.
 
آمریکا همچنین از سه هواپیما به عنوان دارایی‌های مسدود شده در این خصوص یاد کرد.
 
این در حالی است که یک منبع دیپلماتیک آگاه هم روز چهارشنبه اعلام کرد که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اعمال بسته پنجم تحریم‌ها علیه مقامات بلاروس موافقت کرده اند.
 
بر اساس اعلام این منبع آگاه، سفرای اتحادیه اروپا در نشست خود با بسته پنجم تحریم‌ها که شامل حدود ۲۵ شخص و نهاد در بلاروس می‌شود، موافقت کرده اند.
 
این در حالیست که «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس پیشتر به اتحادیه اروپا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورش هشدار داده بود.
 
رئیس جمهور بلاروس دوشنبه نیز در سخنانی گفت که بر این باور است که غرب از مسئله پناهجویان در مرز بلاروس به عنوان ابزاری برای منحرف کردن توجه ارتش بلاروس در صورت درگیری اوکراین با روسیه استفاده می‌کند.
 
وی در کنفرانسی امنیتی در وزارت دفاع این کشور در این باره گفت: آنها به خوبی می‌دانند که اگر اوکراین تلاش کند تا درگیری با روسیه را آغاز کند، بلاروس مانند یک تماشاگر، بیکار نخواهد ماند. به همین دلیل، توجه ارتش بلاروس باید منحرف شود و در مرزهای غربی تحت فشار قرار گیرد. ظاهراً، غرب از اینکه جریان مهاجران ما کاهش یافته، عصبی است. آنها از این افراد (همانطور که قبلاً دیدیم) استفاده کرده بودند تا به مشکلات داخلی خود رسیدگی کنند و ما را گوش به زنگ نگه دارند.
 
اظهارات وی در حالی بیان می‌شود که اتحادیه اروپا و لهستان دولت مینسک را متهم کرده اند که از هزاران مهاجر غیرقانونی به عنوان ابزار جنگ ترکیبی (هیبریدی) استفاده می‌کند و از طریق خطوط هوایی آنها را به بلاروس منتقل و سپس راهی مرز لهستان، لیتوانی و لتونی می‌کند تا از آنجا راهی اروپای غربی شوند.
 
مینسک اتهامات فوق را به شدت رد و اعلام کرده است که به خاطر تحریم‌های اعمال شده علیه بلاروس، توانایی مدیریت پناهجویان را ندارد
 
انتهاب پیام/
https://www.dana.ir/1789137
ارسال نظر
نظرات