شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1400/09/13 شناسه خبر: 1789491
مربی فوتبال:

بازیکنان سپاهان به یک هارمونی اصلی رسیده اند

بازیکنان سپاهان به یک هارمونی اصلی رسیده اند
مربی فوتبال گفت: بازیکنان سپاهان به یک هارمونی اصلی رسیده، خودشان را پیدا کرده و با یکدیگر هماهنگ شده اند، سیستمی که نویدکیا برای این بازی چیده بود یکی از کارهای بسیار خوبی بود که در پنج، شش بازی قبل انجام داده و در بازی آخر شاهد آن بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در مورد بازی سپاهان و نساجی اظهار کرد: تیم سپاهان رتبه اول جدول و نساجی رتبه ١٢ را دارد؛ با توجه به اینکه رقیب های سپاهان در جدول لیگ برتر امتیازات نزدیک بهم دارند لازم بود سپاهان این بازی را در خانه خودش ببرد که خوشبختانه برد.

مربی فوتبال با بیان اینکه سپاهان در نیمه اول بازی خوبی داشت، عنوان کرد: تیم هایی مانند نساجی در مقابل سپاهان صف آرایی و دفاع می کنند و بیشتر تمرکزشان روی گرفتن یک امتیاز است، در این شرایط کار برای سپاهان و رد شدن از دفاع تیم ها سخت می شود، در این شرایط حتی ممکن است سپاهان ضدحمله بخورد.

*بازیکنان سپاهان به یک هارمونی اصلی رسیدند

شفیعی بیان کرد: بازیکنان سپاهان به یک هارمونی اصلی رسیده، خودشان را پیدا کرده و با یکدیگر هماهنگ شده اند، سیستمی که نویدکیا برای این بازی چیده بود یکی از کارهای بسیار خوبی بود که در پنج، شش بازی قبل انجام داده بود و در این بازی شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه تیم سپاهان با بازیکنانی که در خط دفاع، حمله و هافبک دارد خیلی خوب می تواند بازی را طراحی و حمله کند، افزود: سیستمی که سپاهان با آن حمله می کند سیستم خیلی خوبی است، با تعداد زیاد حمله می کنند و خیالش از خط دفاع راحت است، ولی تیم حریف با تعداد کمتری حمله می کند و سعی می کند با تعداد دفاع بیشتر زمین را ببندد.

حسن شفیعی گفت: به گفته کارشناسان اگر سپاهان تا دقیقه ٢٠ گل بزند مطمئن می شود بردش حتمی است و به دنبال گل های دیگر می رود به اعتقاد من فوتبال ٩٠ دقیقه است و هرگاه سپاهان بتواند گل بزند پیروز میدان است ولی این نیست که یک تیم خیلی خوب باشد و اگر یک گل زد بتواند چند گل دیگر نیز بزند.

مربی فوتبال اذعان کرد: به اعتقاد من سپاهان در نیمه اول خونسرد و با حوصله بازی کرد، دست به حرکت های عجله ای برای گل زدن نکرد، با نظم و انضباط بیشتری بازی را شروع و همچنین خیلی خوب از وینگرهایش استفاده کرد.

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: در این بازی از شهباززاده استفاده خوبی شد، احمد زاده نیز به موقع حرکت می کرد و خود را به ١٨ قدم می رساند و هنگامی که به ١٨ قدم می رسیدند به گونه ای بازی می کردند که ضدحمله نخورند.

وی افزود: تیم نساجی نیز تیم سپاهان را آنالیز کرده بود و برنامه ای که چیده بود به این صورت بود که کناره های زمین را ببندد و از حرکت‌های حمله ای سپاهان از چپ و راست زمین جلوگیری کند و ان قسمت ها را بسته بود.

حسن شفیعی توضیح داد: شهباززاده علاوه بر اینکه به خط حمله اضافه می شد، بعنوان سه نفره پشت مغانلو در سمت چپ نیز قرار می گرفت که می توانست با نورافکن خیلی خوب هماهنگ شود، این دو بازیکن با هم می توانند هردفاعی را دور بزنند.

به گفته این مربی فوتبال چون نساجی کناره‌های زمین را بسته بود تیم سپاهان تغییر پلن و تغییر تاکتیک می داد و برخلاف بازی های قبل اصراری به دور زدن مدافعان نساجی نداشت همچنین سپاهان با برنامه ریزی سعی داشت یک برنامه برای خط حمله خود داشته باشند، پاس های عمقی به مهاجمین می دادند که شهباززاده خیلی خوب می توانست از این فضاها استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه مغانلو با دوندگی فضاهایی را برای شهباززاده و احمدزاده فراهم می کرد که مثمره ثمر بود، گفت: در نیمه اول مالکیت توپ با سپاهان بود و مشخص بود نسبت به هفته های قبل خیلی خوب کار کرده بودند و عیب هایشان کمتر شده بود.

حسن شفیعی اظهار کرد: سپاهان با بازی های ترکیبی خیلی راحت می تواند از دفاع تیم ها عبور کند حدودا در دقیقه ٣٠ در رفت و برگشت توپ ها یک موقعیت خوب برای مغانلو ایجاد شد که از اشتباه کامل خط دفاع نساجی استفاده کرده و یک گل به نساجی زد.

*یک پاس عمق برابر با ده پاس عرض است

مربی فوتبال عنوان کرد: از نکته های مهمی که در فوتبال و تیم سپاهان وجود دارد پاس های عمق است یک پاس عمق برابر با ده پاس عرض است اگر مغانلو بتواند از پاس های عمق استفاده کند بهتر و زودتر می توانند به گل برسند.

شفیعی بیان کرد: بازیکنانی که در طول هفته تمرین دارند به تک تکشان وظایفی را گوشزد می کنند نوع حرکت و فضاهایی که چه در دفاع و چه در حمله باید بروند یا نباید بروند برایشان مشخص می شود، تیم سپاهان با توجه به کادری که دارد مشخص است که روی این مسائل به خوبی کار می کنند و در این بازی شاهد این موضوع بودیم.

وی افزود: بعد از دریافت گل نساجی، تغییری در روند بازی نساجی ایجاد شد و درصدد جبران بودند ولی فضاهای خوبی را به مهاجمان سپاهان دادند که مهاجمان با عجله ای که کردند نتوانستد در نیمه اول گل های بیشتری به ثمر برسانند.

حسن شفیعی اذعان کرد: در نیمه دوم با توجه به اینکه نساجی گل خورده بود تعویض هایی انجام شد که مثمره ثمر نبود، نساجی به جای اینکه یک سوم زمینش را ببندد به وسط زمین آمده بود و سپاهان نیز یک شروع طوفانی را درنیمه دوم داشت.

وی افزود: سپاهان از اول نیمه دوم فشار زیادی به نساجی آورد، مالکیت توپ و نبض بازی را در اختیار داشت، محرم در این چند بازی شرایط را به گونه ای دید که نخواهد تعویض های زود به زود داشته باشد و در صورتی که ببیند واقعا نیاز به تعویض است بازیکنان را تعویض می کند.

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: نساجی در نیمه دوم با ترکیب و تعویض هایی که داشت مشخص بود که توان روبرویی با تیمی مانند سپاهان را ندارد هرچند که در نیمه دوم حملاتی نیز روی دروازه سپاهان داشت و حتی ممکن بود به گل برسد ولی باید قبول کنیم که سپاهان قوی و حرفه ای است.مربی فوتبال ادامه داد: دروازه بان سپاهان در این بازی پوشش های خوبی را در نیمه دوم انجام داد، بیرون آمدنش خیلی خوب بود، پا به توپ خوبی دارد، خط دفاع سپاهان اعتماد خاصی به این دروازه بان دارد و همچنین بازی سازی خوبی را از دروازه انجام می دهد.

حسن شفیعی توضیح داد: مغانلو از پرتاب های اوت بلندی که روی دروازه خودشان زده می شد یا روی کرنرهایی که حریف می زد می آمد و کمک می کرد و حتی در ضربات سری که در این حین انجام می شد برخورد دو سر موجب شکستگی سر مغانلو شد.

وی افزود: در نیمه دوم با حملاتی که نساجی می کرد می توانست به گل برسد ولی با شجاعتی که دروازه بان تیم سپاهان داشت از گل خوردن جلوگیری کرد همچنین حقیقی دروازه بان نساجی با پوشش خوبی که داشت نمی گذاشت سپاهان گل های بیشتری بزند.

حسن شفیعی با بیان اینکه تعویض های محرم باعث شد تیم در حمله بهتر عمل کند ولی در دفاع ضعیف شدند چون نساجی توانست حملاتی انجام دهد، اذعان کرد: از بین شکاف تیم نساجی یک پاس عمقی داده شد که مغانلو با یک حرکت خوب توانست توپ را تک به تک کند و مجددا گل دوم را بزند.

این مربی در پایان گفت: تیم سپاهان متفاوت تر از بازی های قبل بازی کرد امیدوارم بازی های بهتری را از این تیم ببینیم و یک شروع طوفانی دیگر را در هفته های بعد از سپاهان شاهد باشیم سپاهان در این هفته نیز توانست جایگاهش را در جدول حفظ کند،

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1789491
ارسال نظر
نظرات