شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1400/09/15 شناسه خبر: 1789968
با حضور تیم‌های عملیاتی؛

طرح زمستانی امداد جاده‌ای تربت‌ حیدریه آغاز شد

طرح زمستانی امداد جاده‌ای تربت‌ حیدریه آغاز شد
با حضور تیم‌های عملیاتی و مسوولان ذیربط، طرح زمستانی امداد جاده‌ای تربت‌حیدریه با کمک اکیپ‌های راهداری و امداد جاده‌ای روز دوشنبه آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حسین شرافتی راد، فرماندار تربت‌حیدریه صبح امروز در آئین آغاز این طرح از راهداران به عنوان فرشتگان جاده‌ها یاد کرد و گفت: بر این اساس بهترین لذت کاری مسوولان آن زمانی محقق می‌شود که پیشگیری را سرلوحه کار خود قرار دهند، لذا اگر حادثه‌ای اتفاق بیافتد و مسوولان ذیربط درگیر می‌شوند، ضمن آنکه زمینه آلام روحی مردم فراهم آمده، کار و تلاش ما نیز مضاعف خواهد شد.

شرافتی راد گفت: تربت‌حیدریه در کریدور شمال و جنوب قرار دارد و ۱۱ استان به صورت مستقیم و تمام استان‌های کشور به صورت غیرمستقیم با این استان سر و کار دارند و غالب ترددهای کشوری به سمت مشهد اعم از باری و تردد ۱۰ میلیون زایر و مسافر در طول سال از مسیر تربت‌حیدریه انجام می‌شود.

فرماندار تربت‌حیدریه افزود: پیشگیری از حوادث احتمالی، روان‌سازی جاده‌ها، تامین امنیت و ارایه خدمات به مسافران و زایران از جمله وظایف ماست که تمام این اقدامات در فصل سرما باید به صورت ویژه دنبال شود تا دغدغه فکری به وجود نیاید.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تربت‌حیدریه نیز با بیان اینکه طرح امداد زمستانی از امروز آغاز و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، گفت: طرح با کمک ۴۵ نیروی عملیاتی در قالب ۲۰ گشت و با کمک ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری، برف‌روب و شن‌پاش به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

علی‌اصغر کرباسی افزود: بر این اساس سه اکیپ در سه نقطه حساس جاده‌ای شامل پایگاه اصلی ما راهدارخانه رباط سنگ که گردنه خماری را تحت پوشش دارند، راهدارخانه گردنه سبز و اکیپ سوم منطقه گرماب و گردنه‌های آن منطقه را تحت پوشش دارند.

وی اظهار کرد: اورژانس، شرکت برق، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و نظامی از دیگر دستگاه‌های همکار در طرح زمستانی امداد جاده‌ای هستند.

حسین محمدی جانشین پلیس راه تربت‌حیدریه نیز گفت: در این طرح ۶۰۰ واحد عملیاتی با کمک بالغ بر هزار و ۲۰۰ نیروی پلیس راهوار به صورت شبانه روی شرکت دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1789968
ارسال نظر
نظرات