شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1400/10/07 شناسه خبر: 1795806
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

بصیرت مردم به دشمن اجازه ایجاد هرج و مرج نمی‌دهد

بصیرت مردم به دشمن اجازه ایجاد هرج و مرج نمی‌دهد
آیت الله عبادی گفت: بصیرت اهل بصیرت به دشمن اجازه ایجاد هرج و مرج نمی‌دهد، نهم دیماه نیز روز بصیرت و میثاق با ولایت است که میثاق عملی و واضح را نیروهای مسلح جمهوری اسلامی انجام می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز سه شنبه در گردهمایی سیاسی فرماندهان و مسئولین یگانهای آجا مستقر در استان، گفت: جایگاه نیروهای مسلح و ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جایگاه تعریف شده است.

وی بیان کرد: وقتی در بحث خلقت انسان برای آزمایش است، راه خیر را از شر باید بشناسد وآن راه را تبعیت کند و این تبعیت با اختیار باشد، خدای متعال در نظام خلقت در موجودات ذی حیات نیروی دفاعی آفریده، این ریشه است، حتی گیاهان نیروی دفاعی دارند، تا برسد انواع موجودات زنده حتی ذره بینی تا برسد به انسان، همانگونه که خداوند به انسان عقل، عاطفه و حواس گوناگون داده شده قوه غضبیه برای دفاع نیز داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود:  وقتی انسان ها به ضرورتی که جزو نیاز های اولیه انسانی است و مستعد و نامتنهایی است اگر جامعه نداشته باشد حتی حرف زدن را بلد نمی شود، لذا نیاز زندگی اجتماعی جزو اولین نیاز های انسانی است، جامعه انسانی نیز باید قوه غضبیه داشته باشد تا از خود دفاع کند، این در نظام خلقت تعریف ارتش می شود که عقل و دین به این موضوع حکم می کند.

آیت الله عبادی ابراز داشت: با اینکه اصل دین و فرستادگان خدا برای رحمت است، اما جهاد از ده قانون فرع دین است به عنوان یک واجب و ضروری که منکر آن کافر است، اما یک فرق کلی بین قوه دفاعیه جامعه اسلامی با جامعه غربی است که جنگ در ارتش اسلامی برای صلح است نه برای هوای نفس، ظلم و آدم کشی.

وی با اشاره به نامه سردار سلیمانی به خانواده خود که نوشته بود«من لباس نظامی نپوشیدم که آدم کشی کنم بلکه لباس نظامی پوشیدم که آدمکش ها را بکشم»، گفت: آنچه که پیامبران برای آن مبعوث شدند، وحی، نقل و منطق است،  اما در کشورهای غربی اینطوری نیست، شبانه روز در کشورهای مظلوم در حال آدم کشی هستند، فرق اصولی نیروی مسلح اسلام ناب این است که دفاعش از حق و جهادش مقابله با ستمگران است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در ادامه گفت: ارتش اسلام ناب به تعبیر سردار سلیمانی با آدم کش ها دشمن است و برای جامعه انسانی امنیت ایجاد می کند که همه کارها در سایه امنیت می چرخد، امروز که به گونه های مختلف دنیا را نا امن کردند اما به برکت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، کشور ایران امنیت مثال زدنی در سطح جهان دارد.

وی افزود: اسلام دینی نیست که مخصوص ایران باشد، اگر شرایط مساعدی پیش آید این امنیت را برای همه مردم دنیا می خواهیم، عقل، وجدان و دین نیز این را می گوید که قانون ما نیز مطابق با آن است، در شرع اسلامی کسی اگر خواب باشد حرام است کسی دیگر بیدارش کند ولو اینکه نمازش در حال قضا باشد مگر اینکه اجازه داشته باشد یا ولّی فردی در خانه به دلیل مسائل تربیتی باشد.

امام جمعه بیرجند، اظهار داشت: از سویی دیگر اگر انسانی در خواب به کسی ضرر مالی بزند باید غرامت بدهد، دین اسلام اینگونه است، این دین اصلا اجازه نمی دهد که به مظلومی تعدی شود، پس جایگاه ارتش جمهوری اسلامی جایگاه بالایی است، در حالی که قانونی سلسله مرات باید رعایت شود اما فرقی نمی کند از سرباز صفر تا امیر ارتش برای عقیده خود می جنگد، در صفوف نظامی سلسله مراتب باید باشد اما برده داری نمی باشد.

وی یاد آور شد: اطاعت از سلسله مراتبی که بر اساس قانون است، واجب است، ارتش جمهوری اسلامی را امام خمینی(ره) کلمه طیبه نامید که به همین دلیل است، لذا جایگاه ارتش یک جایگاهی است که در عین حالی که به دید شغل می توان نگاه کرد اما اصل آن یک واجب عقلی و شرعی است و در ردیف بالاترین عبادات است و آن بالاترین مقام که شهادت است نتیجه این کار است پس پیداست که بالاترین عبادت است که محصولش بالاترین مقام است.

آیت الله عبادی در ادامه افزود: در کشوری اگر هرج و مرج شد دیگر هیچ کار نمی شود انجام داد و همه چیز می خوابد، لذا در همه خیرها نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شریک هستند، در قالب های مختلف به اسم های مختلف دشمن سعی میکند که هرج و مرج ایجاد کند چرا که با ایجاد ناامنی و هرج و مرج می تواند بر جامعه مسلط شود.

وی ادامه داد: بصیرت اهل بصیرت به دشمن اجازه ایجاد هرج و مرج نمی دهد، نهم دیماه نیز روز بصیرت و میثاق با ولایت است که میثاق عملی و واضح را نیروهای مسلح جمهوری اسلامی انجام می دهند، امیدواریم خداوند شرایط ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم آورد چراکه جامعه بشری به بد جایی رسیده و دزد های بین المللی و خائنین به انسان ها به هیچ چیز رحم نمی کنند و به هر طریقی جامعه های انسانی را به سلطه خود در می آورند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1795806
ارسال نظر
نظرات