شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1400/10/21 شناسه خبر: 1799627
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال‌وبختیاری خبرداد؛

طرح "داد پزشک" در شهرستان بن اجرایی می‌شود

طرح "داد پزشک" در شهرستان بن اجرایی می‌شود
حمیدرضا نظیفی گفت: در ساماندهی جواز دفن در مرگ‌هایی که جنایی نیست پزشکی قانونی ارتباط مستقیم ندارد و سایر پزشکان دوره دیده به صورت علمی جواز دفن صادر می کنند، طرح دادپزشک به همین منظور در شهرستان بن برای صدور جواز دفن و تسهیل خدمات اجرائی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ با بیان اینکه پزشکی قانونی از ادارات تابعه قوه قضائیه و به عنوان یک سازمان مستقل عملکرد مهمی در اجرای عدالت دارد اظهار کرد: بیش از یک سوم پرونده‌های قضائی مستقیماً به پزشکی قانونی ارجاع می‌شود.
وی افزود: در ساماندهی جواز دفن در مرگ‌هایی که جنایی نیست پزشکی قانونی ارتباط مستقیم ندارد و سایر پزشکان دوره دیده به صورت علمی جواز دفن صادر می کنند، طرح دادپزشک به همین منظور در شهرستان بن برای صدور جواز دفن و تسهیل خدمات اجرائی خواهد شد.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دادپزشکان، پزشکان متخصص و کارشناسان آموزش دیده‌ای هستند که نسبت به مشاوره به مراکز درمانی و کادر پزشکی و معاینات اجساد و صدور جواز دفن اقدام می کنند، این افراد در صورت تشخیص فوت طبیعی و غیرضروری بودن ارجاع اجساد به پزشکی قانونی و تعیین دقیق علت فوت برای متوفی جواز دفن صادر می‌کنند.
نظیفی افزود: این طرح با خدمت‌رسانی بهتر و سریع‌تر به مردم، موجب کاهش تألم مراجعه کنندگان، کاستن از تشریفات اداری و نیز کاهش ورودی به دستگاه قضایی می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1799627
ارسال نظر
نظرات