شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 20:00 منتشر شده در مورخ: 1400/11/06 شناسه خبر: 1803676

روایتی از تنهاترین شهر قرمز کرونایی در ایران

روایتی از تنهاترین شهر قرمز کرونایی در ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به قرمز شدن شهر اردکان به عنوان تنها شهر وضعیت قرمز کرونایی در ایران، اظهار داشت: علت قرمز شدن شرایط کرونایی در این شهر وجود تعداد زیادی کارگران غیر بومی و اتباع هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عمید الدین خطیبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به قرمز شدن شهر اردکان به عنوان تنها شهر وضعیت قرمز کرونایی در ایران، اظهار داشت: علت قرمز شدن شرایط کرونایی در این شهر وجود تعداد زیادی کارگران غیر بومی و اتباع هستند.

 
وی ادامه داد:‌نوبت سوم تزریق واکسن کرونا در این منطقه زیر میانگین استانی و کشوری است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: یکی از دلائل قرمز شدن وضعیت کرونایی در اردکان یزد عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و کاهش واکسیناسیون است.
 
خطیبی با اشاره به آخرین میزان بیماران کرونایی بستری شده ، ابراز داشت:‌در اردکان 28 مورد بیمار بستری و 5 مورد بیمار بستری در بخش مراقبت ویژه داریم؛ضمن اینکه سویه غالب امیکرون است.
 
وی با اشاره به فوت یکی از بیماران کرونایی در هفته گذشته در این شهر، خاطرنشان کرد:‌در استان یزد 5 شهر در وضعیت نارنجی و 2 شهر زرد است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری در این شهر 4 برابر شده است،گفت:‌مردم هر چه سریعتر دُز سوم واکسن را دریافت کنند؛ضمن اینکه باید در شهر اردکان تجمعات تعطیل شده و فعالیت رستورانها نیز بیرون بر شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1803676
ارسال نظر
نظرات