شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:00 منتشر شده در مورخ: 1400/11/08 شناسه خبر: 1803994

عملیات حشد شعبی در شرق الانبار

عملیات حشد شعبی در شرق الانبار
منابع وابسته به حشد شعبی عراق از عملیات در شرق الانبار خبر دادند که به پاکسازی دهها کیلومتر منجر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان حشد شعبی عراق از عملیاتی خبر داد که نیروهای حشد شعبی برای پاکسازی شرق الانبار شروع کرده‌اند.

 
«ولید الشموسی» معاون فرمانده تیپ هفتم حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای تیپ هفتم حشد شعبی صبح امروز عملیات امنیتی گسترده‌ای را شروع کردند که طی آن بیش از 50 کیلومتر از شرق الانبار پاکسازی شد.
 
وی افزود: عملیات با هدف تقویت ثبات منطقه و به منظور ممانعت از بازگشت تروریست‌های فراری داعش و ورود آنها به این منطقه انجام شده است.
 
این فرمانده ارتش حشد شعبی عراق از اقدامات انجام شده از سوی حشد شعبی در زمینه کنترل امنیت محدوده استقرار این نیروها در الانبار خبر داد که طی سال‌های گذشته مانع از بروز هرگونه حمله شده است.
 
«عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق با انتشار توییتی هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی با راکت را محکوم کرد و خواستار تحقیق فوری در این زمینه شد.
 
وی بیان کرد: خواهان تحقیق فوری در قبال این قبیل اقدامات هستیم که زیرساخت‌های کشور و مراکز مدنی را هدف قرار می‌دهد تا عاملان آن و کسانی که در پشت پرده این حملات هستند و بی ثبات کنندگان عراقی باید شناسایی شوند.
 
حکیم تاکید کرد: ما مجددا از نهادهای امنیتی می‌خواهیم که بر دامنه اقدامات اطلاعاتی خود برای تامین جان شهروندان و حمایت مراکز حیاتی کشور، بیافزایند.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1803994
ارسال نظر
نظرات