شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1401/02/06 شناسه خبر: 1834528
کارشناس مسائل سیاسی:

اروپا با تحریم نفتی روسیه خود زنی کرده است

اروپا با تحریم نفتی روسیه خود زنی کرده است
هادی ثروتی گفت: وابستگی انرژی کشورهای اروپایی به روسیه برگ برنده ای در دست این کشور است و اینده اروپا بر اثرات بلند مدت این تحریم ها پرنوسان خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی ثروتی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با تنش های اخیر اروپا ناشی از تحریم های روسیه گفت: اروپا که حتی پیش از تحریم روسیه، با مشکل در تامین گاز مورد نیاز کارخانجات و خانوارها مواجه بود، شرایط با اعمال تحریم علیه روسیه بدتر شده و کار به جایی رسیده که شاهد شکل‌گیری اعتراضات نسبتاً گسترده در سطح برخی کشورهای اروپایی به خاطر بالا بودن قیمت بنزین و گازوئیل هستیم.

ثروتی با اشاره به اینکه وابستگی انرژی کشورهای اروپایی به روسیه برگ برنده ای در دست این کشور است، افزود: برخی کشورها در این میان مانند آلمان بیشترین ضربه را خورده و برخی که وارد سناریوی تحریمی آمریکا و اروپا نشدند مانند مجارستان مشکل جدی در حوزه انرژی ندارند.

ثروتی اظهار کرد: تبعات اقتصادی، تورم شدید و افزیش قیمت ها در اروپا در بلند مدت بیشتر خواهد شد و آینده اروپا پرنوسان وتلاطم خواهد بود و اروپا تحت تاثیر آمریکا اثرات این فضای تحریمی را پذیرفته است.

این کارشناس سیاسی همچنین خاطر نشان کرد: در واقع می‌توان نتیجه گرفت با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی اروپا و آمریکا علیه روسیه به این زودی‌ها شاهد فروکش کردن روند افزیش قیمت نفت، بنزین، گازوئیل و محصولات پتروشیمی و کشاورزی در جهان نخواهیم بود و کشورهای غربی باید با مشکلاتی نظیر آنچه گفته شد دست و پنجه نرم کنند.

بنا به گفته این کارشناس سیاسی در جنگ روسیه و اوکراین؛ اهداف روسیه در فاصله گیری از ناتو تا حدود زیادی تامین شده و بسیاری از زیر ساخت های اوکراین نابود شدند و از طرف دیگر تصور می شود در روند مذاکرات آینده، اوکراین با نپذیرفتن پیمان آتلانتیک شمالی یک کشور بیطرف باقی بماند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1834528
ارسال نظر
نظرات