شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1401/02/17 شناسه خبر: 1836858

اخراج کارگران یمنی در قالب تبادل اسرا

اخراج کارگران یمنی در قالب تبادل اسرا
رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن ضمن اشاره به نیت‌های خبیثانه عربستان سعودی، گفت، افرادی که عربستان به عدن فرستاده اسیر جنگی نبوده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» گفت، پرونده اسرا، انسانی است و نباید مشمول هیچ گونه محاسبات سیاسی شود.

 
وی افزود، کسانی که عربستان سعودی به عدن فرستاده کارگر بوده‌اند نه اسیر؛ رفتارهای سعودی عمدی و حاوی نیت‌های خبیثانه است.
 
المرتضی ادامه داد، عربستان سعودی از خلال ابتکارات بشردوستانه غیرواقعی در تلاش است که وجهه خود را بهبود ببخشد. این کشور همچنین سعی دارد تهمت بکارگیری استفاده از عناصر خارجی در ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را به این نیروها نسبت دهد.  
 
وی تأکید کرد، پرونده اسرا از پرونده‌های اعتمادساز است و هرگونه اخلالی در آن بر پرونده‌های دیگر نیز تأثیر می‌گذارد. این رفتارهای سعودی منجر به سنگ‌اندازی در پرونده مذکور می‌شود.
 
المرتضی از آمادگی صنعاء برای پایان کامل پرونده تبادل اسرا خبر داد و گفت، کمیته امور اسرا در صنعاء فقط در زمینه امور اسرای جنگی کار می‌کند.
 
وی به شبکه «المسیره» هم گفت، عربستان به دنبال تجمیع کارگران یمنی و خارجی و اخراج آنها از کشورش در قالب ابتکارهای ویژه تبادل اسراست.
 
«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی، دیروز(جمعه)، از پرواز اولین هواپیمای حامل اسرا به یمن خبر داد. (جزئیات بیشتر)
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1836858
ارسال نظر
نظرات