شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1401/02/18 شناسه خبر: 1837134
امام جمعه یزد مطرح کرد

هلال احمر نماد خدمت رسانی به مردم

هلال احمر نماد خدمت رسانی به مردم
آیت الله ناصری امام جمعه یزد ضمن تبریک هفته هلال احمر گفت: نجات انسان‌ها امری الهی است و هلال احمر در طول یکصد سال گذشته با حضور خود در تمام لحظات سخت و جانکاه در کنار مردم به درستی واژه انسانیت را معنا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار با جمعی از مسئولان و کارکنان هلال احمر استان یزد به مناسبت هفته هلال احمر و یکصدمین سالگرد فعالیت های بشر دوستانه این سازمان در ایران با بیان اینکه اساس و بنیان هلال احمر خیر و خوبی است، اظهار داشت: تشکیل و وجود گروهی که آمادگی و امکان خدمت به مردم را در شرایط سخت داشته باشد، با توجه به آیه «و تعاونوا علی البر و التقوا»، امری بسیار ستودنی و واجب است.

وی با بیان اینکه کمک و یاری رساندن به مردم در سیره اهل بیت علیه السلام است، افزود: با توجه به احادیث و آیات موجود، هرانسانی دست نیازمند و مظلومی را بگیرد مقرب درگاه خداوند است و عمده و بزرگترین هدف انسان این است که خداوند از او راضی باشد، پس این نکته بسیار حائز اهمیت است که رسیدن به درجه رضوان الله با دستگیری از مردم صورت می‌گیرد.

امام جمعه یزد با اشاره به سیره اهل بیت و اهتمام و کوشش آنها در یاری رساندن به مردم بیان کرد: کمک به بنده های خدا و رفعت و مهربانی نسبت به آنها باعث برکات زیادی می شود زیرا رضایت خدا نسبت به هر چیزی بالاتر است و این رضایت باعث سعادتمندی، توفیق، طول عمر و ذخیره آخرت انسان می‌شود.

ناصری عنوان کرد: تمام فعالیت‌های هلال احمر ذخیره آخرت است و خدا همواره پشتیبان و یاری رسان شماست زیرا کارکنان این سازمان آیه مذکور را سرلوحه عملکرد خود قرار دادند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت احساس مسئولیت در برابر مردم و بندگان خدا، از مسئولان و کارکنان این سازمان خواست: اهتمام و کوشش در امر یاری رسانی به مردم و توجه بیشتر به بحث احساس مسئولیت نسبت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهید و احساس سستی و خستگی را با یادآوری این نکته که اجر کار شما نزد خدا عظیم و محفوظ است را به حلاوت و شیرینی تبدیل کنید.

امام جمعه یزد بیان کرد: کارکنان و داوطلبان هلال احمر به شغل و فعالیت خود به عنوان یک هدیه الهی نگاه کنند زیرا برای کمک به همنوع باید نگاه ویژه خداوند متعال شامل حال انسان باشد و بی توفیق کسی است که خداوند فرصت خدمت رسانی به مردم را از او بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این دیدار با نیروهای هلال احمر در پایگاه های مختلف از طریق بی‌سیم ارتباط برقرار کرد و این هفته را به آنها تبریک گفت.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1837134
ارسال نظر
نظرات