شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1401/02/20 شناسه خبر: 1837774
امام جمعه یزد:

اولویت مسئولین رفع مشکلات معیشتی مردم باشد

اولویت مسئولین رفع مشکلات معیشتی مردم باشد
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: مسئولین استان با تمام توان جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تلاش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اولویت بندی امور و پای‌بندی بر انجام آنها  در زمینه حل مشکل معیشت مردم، اظهار داشت: شواری اسلامی شهر با همکاری شهرداری و استانداری به دنبال حل مشکلات رفاهی و معیشتی مردم باشند و با تمام توان جهت برطرف کردن مشکلات اقتصادی تلاش نمایند.

وی با اشاره بر روش غلطی که در صادرات و واردات پیش گرفته شده است، گفت: در صادرات و واردات نباید از ابتدا مبنای کار بر سود بیشتر باشد بلکه باید حل مشکل مردم و منافع مردم اولویت واردکنندگان و صادرکنندگان باشد و مورد توجه آنها قرار گیرد.

ناصری بیان کرد: باید قوانینی برای واردکنندگان و صادرکنندگان وجود داشته باشد که سود 100 درصدی را از میان بردارد و  کالاهای مورد نیاز مردم با حداقل سود به دست مصرف کننده برسد.

امام جمعه یزد با تاکید بر حذف دلالان در مسیر صادرات و واردات کالاهای اساسی مردم، افزود: مسئله خودکفایی یک مسئله مهم است و شورای شهر بنابر وظیفه اجتماعی که دارد باید این مهم را در راس امور خود قرار دهد و با همکاری با سازمان‌های گوناگون مانند جهاد کشاورزی و دانشگاه ها در امور مختلف سعی شود که به خود کفایی برسند.

وی با اشاره به اهمیت خودکفایی در کشور گفت: خودکفایی، زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند و می‌تواند مسئله بیکاری را در جامعه حل کند.

ناصری با بیان اینکه حفظ هویت فرهنگی مردم از اهمیت زیادی برخوردار است، عنوان کرد: شورای شهر وظیفه دارد تا چشم انداز آینده شهررا با توجه به هویت فرهنگی مردم برنامه ریزی کند و تاریخ، دانش و فرهنگ مبنای این چشم انداز باشد.

امام جمعه یزد ادامه داد: هر شهر و جامعه ای باید از نظر مذهبی، تاریخی، فرهنگی و سلامت همیشه حرفی برای گفتن داشته باشد و یزد هم از این قضیه مستثنا نیست.

ناصری، مسئله آب استان یزد را یک مسئله حیاتی دانست و از شورای شهر خواستار توجه بیشتر به این مسئله شد.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1837774
ارسال نظر
نظرات