شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 18:37 منتشر شده در مورخ: 1401/02/21 شناسه خبر: 1838140

افزایش 4 دلاری قیمت نفت پس از طرح تحریم نفت روسیه

افزایش 4 دلاری قیمت نفت پس از طرح تحریم نفت روسیه
پس از اینکه قیمت نفت در دو جلسه گذشته نزدیک به 10 درصد ارزش خود را از دست داد، امروز 3 دلار و 82 سنت افزایش یافت و به 106.59 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از رویترز، پس از اینکه قیمت نفت در دو جلسه گذشته نزدیک به ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داد، امروز به دنبال نگرانی ها در مورد فعالیت های اتحادیه اروپا برای کسب حمایت از تحریم نفتی روسیه و همچنین با قطع شدن صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین، بهای نفت افزایش یافت.

اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است که نفت روسیه تحریم شود و تحلیلگران معتقدند که این اقدام بازار را با کمبود کمتری روبه‌رو خواهد کرد. تصویب این طرح به رای مثبت تمامی اعضای اتحادیه اروپا نیاز دارد و برای همین با تاخیر روبرو شده است زیرا مجارستان ساز مخالف زده است.

هر بشکه نفت برنت با ۳ دلار و ۸۲ سنت افزایش ۱۰۶.۵۹ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳ دلار و ۹۲ سنت افزایش ۱۰۳.۶۸ دلار معامله شد.

از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، کاهش تورم در کارخانه چین و آسودگی سرمایه گذاران از کاهش شیوع کرونا در چین و اختلال در صادرات گاز روسیه عنوان شده است.

نفت در سال ۲۰۲۲ به علت درگیری روسیه و اوکراین که سبب نگرانی در مورد عرضه شد، افزایش یافت و نفت برنت تا ۱۳۹ دلار بالا رفت که بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ به شمار می رفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1838140
ارسال نظر
نظرات