شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 17:54 منتشر شده در مورخ: 1401/02/24 شناسه خبر: 1838801
کارشناس اداره هواشناسی استان کرمانشاه خبرداد؛

ورود موج دیگری از گرد و غبار به استان کرمانشاه

ورود موج دیگری از گرد و غبار به استان کرمانشاه
شهناز حق پرست گفت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی روز دوشنبه عبور موجی کم رطوبت از جو منطقه، سبب وزش باد نسبتاً شدید و بتدریج نفوذ غبار به جو استان کرمانشاه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی هوای استان طی امروز و فردا صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه افزود: وزش باد  فردا (یکشنبه) در نواحی مرزی، قابل توجه خواهد بود که ممکن است گاهی اوقات هوای مناطق یادشده را کم و بیش غبارآلود نماید.

وی گفت: در روز دوشنبه عبور موجی کم رطوبت از جو منطقه، سبب وزش باد نسبتاً شدید و بتدریج نفوذ غبار به جو استان خواهد شد. غبار، طی ساعاتی از روز دوشنبه تا ظهر سه شنبه و در مناطق مرزی از غلظت بیشتری برخوردار خواهد بود.

حق پرست بیان داشت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پدیده قابل توجهی برای سطح استان نخواهیم داشت؛ اما در روز جمعه، موج کم رطوبت دیگری جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که مجدداً شرایط را برای تشدید وزش باد و احتمالاً نفوذ غبار به جو استان فراهم خواهد کرد.

به گفته کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه  متوسط دمای هوا که تا روز دوشنبه بطور نسبی افزایش می یابد در سایر روزهای هفته تغییرات چندانی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1838801
ارسال نظر
نظرات