شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:49 منتشر شده در مورخ: 1401/02/25 شناسه خبر: 1838929
بازرس ویژه معاونت سازمان غذا و داروی کرمانشاه مطرح کرد؛

تشخیص اصالت مواد سلامت محور در سامانه "تی‌تک"

تشخیص اصالت مواد سلامت محور در سامانه "تی‌تک"
علی عزیزی‌راد گفت: از طریق سامانه "تی تک" مصرف کنندگان اقلام بهداشتی می‌توانند بفهمند که اقلام مورد نظر سالم است یا اینکه تقلبی و قاچاق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی عزیزی راد در گفتگو با مرصادنیوز اظهار داشت: یکی از دغدغه های مردم جهت استفاده از فرآورده های سلامت محور (اعم از دارو، غذا و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و ...)، آگاهی از اصالت فرآورده است که از طریق نرم افزار "تی تک" انجام پذیر است.

بازرس ویژه معاونت سازمان غذا و داروی کرمانشاه  تمامی محصولات سلامت محور در بدو ورود شناسه اولیه‌شان در سامانه "تی‌تک" ثبت می‌شوند و با استعلام از این طریق بر اساس همان اطلاعات اولیه که مجوز ورود یا تولید گرفته‌اند به مصرف‌کننده اطلاع‌رسانی می‌شود.

عزیزی راد با اشاره به اینکه سامانه «تی‌تک» کاربردهای متعددی دارد که یکی از آن‌ها تشخیص اصالت اقلام بهداشتی است، گفت: مهمترین بخش این سامانه بررسی اصالت، قیمت، رهگیری و ردیابی مواد بهداشتی آرایشی و انواع داروها است.

وی به برچسب اصالت محصولات سلامت محور اشاره کرد و گفت: وجود این نوع برچسب نشان از نظارت و کنترل مستمر کارشناسان سازمان غذا و دارو بر تولید فراورده از زمان تهیه و تولید ماده ی اولیه تا فرآوری محصول نهایی است.

عزیزی راد ادامه داد: تمامی کالاهایی که حاوی برچسب اصالت کالا و آرم سیب سبز سلامت بوده، می توانند گزینه بسیار مناسبی جهت خرید و استفاده باشند. علت آن این است که تمام شرکت های تولید کننده یا وارد کننده که موفق به اخذ برچسب سیب سبز سلامت شده اند، توانسته اند کلیه استانداردها و فاکتورهای بهداشتی را رعایت نموده و از لحاظ کیفی در سطح جهانی قابل عرضه باشند.

وی با بیان اینکه اعتبارسنجی برچسب اصالت از طریق نرم افزار و سایت تی تیک به آدرس (www.ttac.ir) و تلفن گویای 20008822 انجام می شود، تاکید کرد: در صورت یکی نبودن اطلاعات کنترلی بر روی برچسب اصالت دارو با اطلاعات مندرج بر روی محصول و یا جواب استعلام ، فراورده خریداری شده تقلبی است.

بازرس ویژه معاونت سازمان غذا و داروی کرمانشاه در پایان یادآوری کرد: سیستم نظارت "شبنم" مربوط به وزارت بازرگانی است و هیچ ارتباطی با برنامه های سازمان غذا و دارو ندارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1838929
ارسال نظر
نظرات