شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1401/02/28 شناسه خبر: 1839714
رئیس مرکز مخاطرات وضع هوا خبر داد؛

ورود توده جدید گرد و خاک به کشور طی روز جمعه

ورود توده جدید گرد و خاک به کشور طی روز جمعه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود توده جدید گرد و خاک به غرب و جنوب غرب کشور طی روز جمعه (۳۰ اردیبهشت ماه) خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛صادق ضیاییان، گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های تصاویر ماهواره‌ای، گردوخاک منتقل شده از کشور عراق امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) نیمه غربی و بخش‌هایی از جنوب کشور در بوشهر و خلیج فارس همچنین استان‌های البرز و تهران را فراگرفته است که در این مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهیم بود. در روز جمعه(۳۰ اردیبهشت) دوباره با شکل‌گیری گردوخاک روی عراق، شرایط برای انتقال آن به مناطق غرب و جنوب غرب کشور مهیا می‌شود.

وی افزود: امروز( ۲۸ اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: روز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت) در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و به‌صورت پراکنده در شمال استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: جمعه(۳۰ اردیبهشت) در غرب سواحل دریای خزر و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده و شنبه (۳۱اردیبهشت) در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان اضافه کرد: یکشنبه ( اول خرداد) در اغلب مناطق کشور به‌ویژه جنوب غرب و جنوب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با گرد و خاک همراه خواهد بود. نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز جمعه ( ۳۰اردیبهشت) مواج خواهند بود.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درخصوص وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹ اردیبهشت) صاف تا کمی ابری  گاهی غبارآلود همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی ‌روز جمعه  (۳۰ اردیبهشت) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان در خاتمه گفت: طی امروز و فردا (۲۸ و۲۹ اردیبهشت) اهواز با دمای ۳۹درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
 
انتهای پیام/
منبع:ایسنا
 
 
https://www.dana.ir/1839714
ارسال نظر
نظرات