شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 17:32 منتشر شده در مورخ: 1401/02/30 شناسه خبر: 1840183
وزیر بهداشت:

شاخص سلامت در مناطق مرزی کشور افزایش می‌یابد

شاخص سلامت در مناطق مرزی کشور افزایش می‌یابد
وزیر بهداشت گفت: توسعه امور زیربنایی و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با هدف ارتقای شاخص سلامت در مناطق مرزی یکی از اولویت‌های این وزارتخانه است گفت: بیمارستان سلماس سال آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، بهرام عین اللهی امروز در جریان سفر هیئت دولت به آذربایجان‌غربی و در بازدید از روند ساخت بیمارستان سلماس، اظهار داشت: برای تکمیل طرح بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی سلماس بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بوده و عملیات اسکلت و دیوار چینی این طرح در حال تکمیل است.

وی افزود: بعد از اصلاح و تایید نقشه‌های معماری از سوی دانشگاه علوم پزشکی سه هزار مترمربع به زیربنای بیمارستان شهرستان سلماس‌ افزوده شد و مساحت کل زمین بیمارستان ۵۲ هزار مترمربع شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عنوان کرد: یک هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال برای احداث بیمارستان جدید شهرستان سلماس تاکنون هزینه شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش بینی شده با استفاده از همه امکانات و منابع مالی این بیمارستان نیمه نخست سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

وی، با بیان اینکه امسال روند پیشرفت فیزیکی این بیمارستان شتاب گرفته، ادامه داد: روند اجرای این طرح طی سال‌های گذشته به خاطر کمبود منابع مالی کُند شده ولی با نگاه ویژه اعتباری، در حال حاضر عملیات اجرایی آن سرعت گرفته است.

عین اللهی گفت: توزیع عادلانه تأسیسات دولتی و عمومی در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کم‌برخوردار امری ضروری است و در این راستا توسعه امور زیربنایی و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با هدف ارتقای شاخص سلامت در مناطق مرزی یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1840183
ارسال نظر
نظرات