شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1401/03/02 شناسه خبر: 1840760

نجات جان ۶ خدمه لنج باری در شمال غربی جزیره کیش

نجات جان ۶ خدمه لنج باری در شمال غربی جزیره کیش
عملیات موفقیت آمیز نجات جان ۶ خدمه موتور لنج باری در ۱۴مایلی شمال غربی جزیره کیش با موفق به پایان رسید و تمامی سرنشینان این شناور در سلامت کامل به جزیره منتقل شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی امامدادی مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش  صبح امروز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز؛در تشریح جزئیات این عملیات جستجو و نجات اظهار کرد: مقارن ساعت ۲۱:۳۰ شامگاه یکم خرداد ماه پیامی اضطراری مبنی بر آبگرفتگی یک فروند موتور لنج با۲۵۰ تن بار تجاری به مرکز فرعی جستجو نجات دریایی کیش اعلام شد.

وی افزود : متعاقب آن با انجام هماهنگی های استانی از طریق مرکز ملی جستجو و نجات دریایی بندرعباس تیم های جستجو و نجات به ۱۴ مایلی شمال غربی جزیره کیش اعزام شدند .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: با حضور به موقع تیم ها جستجو و نجات در مختصات اعلام شده و رویت شناور؛ ناجی ۱۶ در کمترین زمان ممکن نسبت به نجات جان خدمه موتور لنج باری اقدام و همه ۶ سرنشینان این شناور را در سلامت کامل به جزیره کیش منتقل نمود.

امامدادی ابراز کرد: بررسی های مبین این موضوع است که شناور مضطر در حال دریانوردی از بندر شارجه کشور امارات به سمت بندر آبادان بوده که به علت آبگرفتگی شدید انبار دچار شرایط اضطرار شده و درخواست کمک نموده است.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانودری کیش علیرغم تلاش‌های صورت گرفته و در اختیار گذاشتن تجهیزات تخلیه آب توسط شناور ناجی ۱۶ بدلیل حجم بارگیری، تاثیر شدید آبگرفتگی و عدم تعادل، شناور مذکور در موقعیت بطور کامل غرق شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1840760
ارسال نظر
نظرات