شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1401/03/07 شناسه خبر: 1842047
خطیب نماز جمعه تهران:

دشمنان همواره به دنبال تخریب عالمان دینی هستند

دشمنان همواره به دنبال تخریب عالمان دینی هستند
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه روحانیت موجب قوام و انسجام در جامعه اسلامی هستند، گفت: دشمن همواره سعی دارد که چهره عالمان دینی را کوچک جلوه داده و تخریب نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ ویژه برنامه شهادت امام جعفرصادق(ع) شب گذشته با حضور آیت‌الله اسلامی و با سخنرانی آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو شورای نگهبان و خطیب جمعه تهران و اقشار مختلف مردم و مسئولین در قزوین برگزار شد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در این مراسم ضمن گرامیداشت شهادت امام صادق(ع) و نقش عالمان دین در جامعه اظهار کرد: امروز شاهد هجمه‌های دشمنان علیه روحانیت هستیم که علت اصلی آن کینه‌های دیرینه‌ای است که آنان از این قشردارند.
 
وی با اشاره به مسئله تنباکو و فتوای یک سطری میرزای شیرازی در زمان قاجار افزود: با این فتوا در واقع دست ناصرالدین شاه قاجار و استکبار رو شد و پوزه آن‌ها را به خاک مالید که البته تخریب روحانیت از همان زمان آغاز و تاکنون ادامه دارد.
 
خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: دشمنی و برخورد کینه توزانه با بزرگانی چون شهید بهشتی و آیت‌الله مصباح یزدی به خاطر همان سیلی‌هایی است که دشمنان از جامعه روحانیت خورده‌اند.

عالمان دینی محور وحدت هستند
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به برنامه اقتصادی دولت و مسائل روز ابراز کرد: امروز در این شرایط اقتصادی و گرانی‌ها لبه تیز شمشیر دشمن علیه روحانیت است.
 
وی با اشاره به ترازهای عالم دینی عنوان کرد: عالم دین کسی است که در نزد یک فقیه، علم و دانش فرا گرفته و نسبت به نشر آن اقدام کند.
 
آیت الله خاتمی با بیان اینکه عالمان دینی محور وحدت هستند، ادامه داد: ارتقاء باور ربوبی جامعه، ایجاد سازندگی روحی و معنوی برای خداپرستی و رهایی از دلبستگی به دنیا از ویژگی‌های عالمان دینی، امام راحل و مقام معظم رهبری است.
 
خطیب نماز جمعه تهران ابراز کرد: از نگاه امام صادق(ع)، عالمان به عنوان ستون فقرات دین از هزار عابد بهتر و افضل‌ هستند و جامعه باید به این دین‌شناسان مراجعه کنند.
 
عده‌ای دین را به عنوان برنامه زندگی قبول ندارند

وی با انتقاد به نگاه‌های معیوب حاکم در جامعه اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای وجود دارند که دین را به عنوان برنامه زندگی قبول ندارند.
 
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه عالمان مرزبان دین هستند، ادامه داد: دشمن همواره سعی دارد که عالمان دینی را کوچک جلوه داده و تخریب کند.
 
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: از نگاه امام صادق(ع) کسانی که اسلامیت دارند عالم دین بوده و قوام نظام اسلامی ایران به اسلامیت آن‌ها بستگی دارد.
 
وی تشریح کرد: اکنون حامیان سوسیالیسیم و همان دموکراسی شرق که امام(ره) می‌فرمود "صدای شکستن آن‌ها را می‌شنوم" و لیبرال‌ها و دموکراسی غرب که اکنون ۷ سال است با یمن در حال جنگیدن هستند، دچار خسران و شکست شده‌اند.
 
آیت‌الله خاتمی در پایان گفت: اسلامیت، ولایت فقیه، جمهوریت و مذهب رسمی کشور جزء اصول اساسی نظام و قانون اساسی هستند که هیچ گاه تغییر نخواهند کرد و به فرمایش امام راحل تمام مقصد و مکتب ما اسلامیت نظام جمهوری اسلامی است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1842047
ارسال نظر
نظرات