شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1393/09/17 شناسه خبر: 187024
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت:

صف 18کیلومتری کامیون های ترانزیتی در مرز ایران با ترکیه

صف 18کیلومتری کامیون های ترانزیتی در مرز ایران با ترکیه
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امور خارجه به بسته بودن 6 روزه مرز بازرگان، سرو و رازی رسیدگی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، محمد علی پور نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت اظهار کرد: ترکیه افزایش قیمت سوخت را بهانه ای برای بستن مرزهای خود با کشورمان قرار داده و اجازه تردد از مرزهایش با ایران را نمی دهد.

وی اظهار کرد: به دلیل گران بودن قیمت گازوئیل در ترکیه، هر لیتر گازوئیل ایران به کامیون های ترانزیتی این کشور، 2 هزار تومان فروخته می شد که بعد از افزایش آن به 4 هزار و 700 تومان، ترکیه نیز عوارض 50 یورویی برای هر 100 کیلومتر تردد کامیون های ایران در خاک کشورش را تعیین کرد.

چالش قیمت گازوئیل سبب بسته شدن مرز ایران با ترکیه شد

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر بود توافقی بین ایران و ترکیه از 10 آذر اجرایی شود که بر اساس آن باک کامیون های ترکیه در بدو ورود به ایران پلمپ می شد و اجازه سوخت گیری نداشتند، اما کامیون های ترک با باک خالی به ایران آمده و مسئولین ایرانی براساس توافقنامه اجازه ورود به خاک کشور را نمی دادند که این موضوع بهانه ای برای بستن مرز برای ترکیه شد.

وی گفت: دولت ترکیه 6 روز است که مرز خود را در بازرگان بسته و در این مدت طول صف کامیون های ایران و ترکیه به 18 کیلومتر رسیده است.

به گفته علی پور، رسانه‌های ترکیه، کشور ایران را مقصر بستن مرز قلمداد می کنند در حالی که عملاً این دولت ترکیه است که مرز را بسته است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته روزانه حدود یک هزار کامیون از مرز بازرگان تردد می کردند، گفت: هم اکنون تردد به 100 کامیون هم نمی رسد و این موضوع سبب شده در هر دو طرف مرز ازدحام ایجاد شود.

بسته شدن مرز ایران با ترکیه یک قربانی بر جای گذاشت

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: از طرفی شرایط آب و هوایی و بهداشتی در مرز بازرگان مساعد نبوده و اخیرا یکی از رانندگان ایرانی به دلیل روشن کردن گاز پیک نیک در کابین ماشین دچار گاز گرفتگی شده و فوت کرده است.

وی رسیدگی فوری به این مشکل را خواستار شده و گفت: باید مسئولان راه و شهر سازی و وزارت امور خارجه به این مشکل حاد به سرعت رسیدگی کنند.

انتهای پیام/گ

https://www.dana.ir/187024
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1393/09/17 - 14:40
پاسخ
اینهم از تدابیر دولت تدبیر و امید است که در روابط خود با همسایگان قرار بود تنش زدایی بکنند بهر حال نشد در این میان راننده ای هم جونش را از دست داد که مسئله ای نیست مهم امید به اینده است که دولتمردان دارند تدبیر میکنند .
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر