شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 17:46 منتشر شده در مورخ: 1401/04/01 شناسه خبر: 1877888
سردار سلیمانی:

کلینیک های سیار دامپزشکی بسیج به روستاهای کشور اعزام می شوند/ خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست

کلینیک های سیار دامپزشکی بسیج به روستاهای کشور اعزام می شوند/ خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کلینیک های سیار برای خدمت به دامدارانی که دام های آن ها نیاز به معاینه و واکسیناسیون دارند به روستاها اعزام می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: سازمان بسیج جامعه کشاورزی طرح سازماندهی کلینیک های سیار دامپزشکی و دام پروری را آغاز کرده است.

سردار سلیمانی افزود: کلینیک های سیار برای خدمت به دامدارانی که دام های آن ها نیاز به معاینه و واکسیناسیون دارند به روستاها اعزام می شوند، این کار به صورت مردم پایه بوده و از دامپزشکان حمایت خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه برای هر استان یک کلینیک سیار دامپزشکی آماده شده است، اظهار داشت: با همراهی وزارت جهاد کشاورزی مهندسان بسیجی در کنار کشاورزان قرار می گیرند و دانش بنیان شدن کشاورزی در دستور کار است.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: افزایش بهره وری، آبیاری مدرن و حفاظت از مزارع کشاورزی از نظر خاک، تولید بذرهای داخلی و هر عرصه ای که خلا وجود دارد از جمله مواردی است که بسیج جامعه کشاورزی به آن ورود کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه امیدواریم شاهد جهش تولید در محصولات کشاورزی باشیم، امنیت غذایی کشور  را حائز اهمیت دانست و گفت: آزمون کشت گندم، جو، کلزا، برنج و ذرت در ۱ میلیون هکتار از اراضی انجام شده است.
 
سردار سلیمانی در خاتمه افزایش بهره وری در همه محصولات را ضروری دانست و افزود: اگر این خلاء مدیریت شود با همراهی وزارت جهاد کشاورزی می توانیم خودکفایی در تولید را که دور از انتظار نیست محقق کنیم.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1877888
ارسال نظر
نظرات