شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1401/04/07 شناسه خبر: 1879157
رییس اداره میراث فرهنگی تربت‌ حیدریه:

بقایای اسکلت ۲ انسان در کدکن تربت‌حیدریه کشف شد

بقایای اسکلت ۲ انسان در کدکن تربت‌حیدریه کشف شد
محمدی گفت: بقایای اسکلت ۲ نفر انسان در محوطه تاریخ بخش کدکن تربت‌حیدریه کشف و برای ارزیابی و انجام کارهای مطالعاتی تحویل کارشناسان این اداره قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ علی محمدی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت‌حیدریه اظهار داشت: بقایای اسکلت 2 نفر انسان در محوطه تاریخ بخش کدکن تربت‌حیدریه کشف و برای ارزیابی و انجام کارهای مطالعاتی تحویل کارشناسان این اداره قرار گرفت.

وی افزود: استخوان‌ها در قبرستانی واقع در بافت قدیمی کدکن نزدیک محوطه تاریخی شیخ حیدرکدکنی حین حفاری و انجام عملیات عمرانی کشف شده‌است.

محمدی بیان کرد: از آنجا که قدمت محوطه تاریخی شیخ حیدر به قرون متاخر اسلامی باز می‌گردد، این استخوان‌ها نیز به احتمال زیاد مربوط به آن دوران است، اما نظر قطعی منوط به انجام کار مطالعاتی دقیق‌تر است.

یکی از اهالی کدکن که استخوان‌ها جلوی منزل وی کشف شده‌، گفت: حین تخلیه خاک جلوی منزل توسط شهرداری این استخوان‌ها از مقابل منزل من پیدا شده‌است. 

عبدالرحیم خانی با بیان اینکه از مهاجران اهل لرستان هستم، افزود: 90 سال قبل پدر بزرگ من عبدالله خانی که در غائله شیخ خزعل و جعفر قلی‌خان بختیاری جزو گروه جعفر قلی‌خان بختیاری بود، به دستور رضاخان به اینجا تبعید و این منزل را می‌سازد.

وی گفت: به گمانم این استخوان‌ها جزو قبرستان خانوادگی اجداد من باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1879157
ارسال نظر
نظرات