شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1401/04/13 شناسه خبر: 1880806
کارشناس مسائل اجتماعی:

بلاگرهای مجازی بلای جان زندگی‌های واقعی هستند

بلاگرهای مجازی بلای جان زندگی‌های واقعی هستند
معصومه آقامیری گفت: افراد جامعه نیاز به تفریح دارند و بلاگرها در عمل در سایه غفلت مسئولین از این نیاز برای اوقات فراغت سوء استفاده می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه آقامیری کارشناس مسائل اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: افراد جامعه نیاز به تفریح دارند و بلاگرها در عمل از این نیاز در سایه غفلت مسئولین برای اوقات فراغت سوء استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه بلاگرهای مجازی بلای جان زندگی واقعی شده اند، ادامه داد: این بلاگرها ضمن ترویج مصرف گرایی، بسیار هوشمندانه افراد را جذب و در مخاطبین نیاز کاذب ایجاد کرده و آنها را تشویق و ترغیب به خرید می کنند. 
 
آقامیری افزود: زندگی این بلاگرها در فضای مجازی به صورت ویترین است و با حقیقت فاصله زیادی دارد.
 
این کارشناس تصریح کرد: این بلاگرها با به تصویر کشیدن آرزوها و ایده آل ها درآمدزایی می کنند اما بعد از اینکه به خودتان می آیید متوجه می شوید این محصولی که خریدید اصلا مورد نیازتان نبوده اما تحریک شده و سفارش داده اید.
 
وی با بیان اینکه امروز بسیاری از مدهای غیر واقعیِ اینستاگرام به فضای حقیقی راه پیدا کرده اند، گفت: بیشتر دنبال کنندگان این بلاگرها اطلاعات رسانه ای کمی دارند و با پیروی از این ها می خواهند در جامعه جلب توجه کنند.
 
آقامیری گفت: مسئولین باید برای فعالیت بلاگرها در فضای ولنگار مجازی قوانینی را طراحی کنند تا آسیب های آن به جامعه کشیده نشود. 
 
آقامیری در خاتمه با بیان اینکه اتلاف زمان، مهمترین خروجی گذراندن اوقات فراغت در فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: اگر با دانش و مدیریت زمان در این فضا وارد نشویم ضمن غرق شدن در آن ممکن است درگیر آسیب های روحی، روانی و مالی آن شویم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/news/1880806.html/share
ارسال نظر
نظرات