شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1401/05/09 شناسه خبر: 1886918

اصرار جریان صدر بر تداوم اشغال پارلمان عراق

اصرار جریان صدر بر تداوم اشغال پارلمان عراق
مدیر دفتر رهبر جریان صدر عراق مدعی شد که تا کنار زدن فساد، تحصن حامیان این جریان در ساختمان پارلمان ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم الجابری مدیر دفتر سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق امروز یکشنبه (نهم مرداد) گفت که تحصن حامیان این جریان همچنان ادامه خواهد داشت.

 
الجابری به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تحصن در پارلمان، نامحدود است و ملت عراق، حرف آخر را می‌زند. این تحصن تا زمانی که گروه‌های فاسد از قدرت برکنار شوند، همچنان ادامه خواهد داشت.
 
وی با این ادعا که اولین و آخرین هدف تحصن، کنار زدن فساد است، تصریح کرد: اگر فساد کنار زده شود، عراق نفس خواهد کشید و اگر نشود، چنین نخواهد شد. فرقه‌گرایی نیز ادامه خواهد داشت.
 
این مقام جریام صدر مدعی شد: فرقه‌گرایی و کسانی که به وطنی خارج از وطن خود، وابسته هستند، باقی خواهند ماند. این مسئله، مورد رضایت وجدان بیدار کسانی نیست که وارد پارلمان عراق شدند.
 
الجابری درباره مذاکره با چارچوب هماهنگی شیعیان هم گفت: چه کسی نماینده چارچوب هماهنگی (الاطار التنسیقی) است؟ نوری المالکی، با حیدر العبادی، یا هادی العامری یا عمار الحکیم؟ ما نمی‌دانیم، چارچوب، چه کسی است؟ همه آنها، «چارچوب هماهنگی» را خطاب قرار می‌دهند. آیا چارچوب در داخل عراق است یا خارج از آن؟».
 
مدیر دفتر صدر در بغداد، همچنین شب گذشته، پس از آشوبگری حامیان این جریان، مدعی شد که این اقدامات، تحت رهبری جریان صدر نیست.
 
الجابری گفت: تظاهراتی که در حال برگزاری است، وابسته به جریان صدر نیست، بلکه این جریان، بخشی از تظاهرات است و تحت رهبری آن قرار ندارد (جزئیات بیشتر).
 
این در حالی است که دو روز پیش، جریان صدر دوباره در اقدامی خلاف قانون، طرفدارانش را به تظاهرات دعوت و فضای بغداد را متشنج و آشوب‌زده کرد. چهارشنبه پیش نیز، این معترضان حامی صدر، به ساختمان پارلمان حمله کرده بودند و به اموال عمومی آسیب زده بودند.
 
احزاب سیاسی در عراق روز گذشته منتظر برگزاری جلسه پارلمان برای آغاز روند سیاسی جدید بودند، اما جریان صدر دوباره در اقدامی خلاف قانون، طرفدارانش را به تظاهرات دعوت و فضای بغداد را متشنج و آشوب‌زده کرد.
 
انتهای پیام/ص
https://www.dana.ir/news/1886918.html/share
ارسال نظر
نظرات