شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1401/05/11 شناسه خبر: 1887373
نمی‌دانم دنبال چه هستید

کیهانی: در مورد سبقه من چه می‌دانید؟ کسی نمی‌تواند حق کاندیداتوری را از من بگیرد

کیهانی: در مورد سبقه من چه می‌دانید؟ کسی نمی‌تواند حق کاندیداتوری را از من بگیرد
عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: کسی نمی‌تواند حق کاندیداتوری در انتخابات از من بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید کیهانی عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در خصوص انتخاب کارشناس خبره، اظهار داشت: بحثی است که سلیقه‌های مختلف در مورد آن وجود دارد. تا این دوره اخیر آیین‌نامه‌ای برای انتخاب خبرگان نداشتیم و طبق اساسنامه هیات اجرایی باید آیین‌نامه تدوین می‌کرد که این اتفاق رخ داد و ملاک عمل شد. قبلا آیین‌نامه نبود و سلیقه‌ای عمل می‌شد.

عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک افزود: بیش از ۱۰۰ نفر پتانسیل این را دارند با این آیین‌نامه کارشناس خبره شوند. از اعتماد هیات اجرایی و صالحی‌امیری تشکر می‌کنم. رخصت می‌خواهم و اگر انتقادی هست، حق افراد است.

رئیس سابق فدراسیون دوومیدانی در مورد اینکه گفته شده خبره باید در امور المپیک باشد، عنوان کرد: شما در مورد سبقه من چه می‌دانید؟ بیش از ۱۵ سال کارشناس و خبرنگار دوومیدانی بودم، قهرمان دوومیدانی بودم، رئیس فدراسیون دوومیدانی بوده و به عنوان سرپرست این تیم در المپیک ریو حضور داشتم. بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور داشتم. انتخاب کارشناس خبره ممکن است جایی سلیقه‌ای باشد اما خوشبختانه آئین‌نامه تدوین شد.

کیهانی در پاسخ به این سوال که اصل ماجرا تدوین آیین‌نامه بود و قرار شده بود که اسم اعضای هیات اجرایی از لیست خارج شود، تصریح کرد: با تدوین آیین‌نامه بدعتی نگذاشتیم. در گذشته آیین‌نامه نبود و این دوره آیین‌نامه را تدوین کردیم چون اولین بار بود پس انتقاداتی هست. هیات اجرایی که آیین‌نامه را برای خودش ننوشته. آیین‌نامه می‌گوید همه روسای فدراسیون‌های المپیکی، معاونان وزیر، روسا و دبیران کمیته و اعضای هیات اجرایی در پکیج کارشناس خبره قرار دارند.

وی در مورد اینکه چرا اسم ۲ عضو هیات اجرایی از لیست خارج شد، گفت: هیات اجرایی رکن تصمیم‌گیری است. من که خودم را معرفی نکردم اما روال کار مشخص است. نمی‌دانم دنبال چه هستید اما براساس آیین‌نامه رای‌گیری انجام شد. دوره قبل آقای مشحون و کفاشیان انتخاب شدند.

کیهانی در پاسخ به این سوال که شما قرار است کاندیدا شوید اما مشحون و کفاشیان نامزد نشدند، عنوان کرد: معلوم نیست و هنوز تصمیم نگرفته‌ام اما حق کاندیداتوری دارم. من عضو مجمع هستم و کسی نمی‌تواند این حق را بگیرد.

 

https://www.dana.ir/1887373
ارسال نظر
نظرات