شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1401/05/11 شناسه خبر: 1887382
تمرینات داوران از فوتبالیست‌ها سخت‌تر شده

خسروی: VAR قطعا به نیم‌فصل دوم نمی‌رسد

خسروی:  VAR قطعا به نیم‌فصل دوم نمی‌رسد
عضو کمیته داوران گفت: پروسه VAR به یک سال و نیم زمان نیاز دارد و قطعا به نیم‌فصل دوم نمی‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی خسروی عضو کمیته داوران در خصوص مردود شدن تعداد زیادی از داوران در تست آمادگی جسمانی اظهار داشت: به مدت دو سال و نیم در شرایط کرونایی قرار داشتیم و در این دوران داوران ما وضعیت تمرینی خیلی خوبی نداشتند. استخرها و استادیوم‌ها بسته شده بود و داوران ما نیاز داشتند در این مکان‌ها تمرین داشته باشند. در حال حاضر تمرینات داوران از فوتبالیست‌ها سخت‌تر شده است.

عضو کمیته داوران ادامه داد: برای داوران غصه می‌خورم که کار سخت‌تر شده اما خوبی این اتفاق این بود که داوران جوانی که پشت سر دیگر داوران مانده بودند، می‌توانند خودشان را نشان دهند. به طور قطع ما هم داوران باتجربه را در نیم فصل یا شاید زودتر از این زمان برمی‌گردانیم چرا که این داوران سلبریتی‌ها و بزرگان داوری فوتبال ایران هستند. این اتفاق برای همه داوران یک تلنگر بود.

وی درباره مردودی های آزمون داوری بیان کرد: کمیته داوران گفته داوران مردودی تا نیم فصل‌ نمی‌توانند سوت بزنند اما اگر قرار باشد تصمیم دیگری گرفته شود، به طور قطع کمیته داوران تصمیم می‌گیرد. تا این لحظه من و سایر اعضای کمیته داوران اعتقادی به تست مجدد قبل از نیم فصل نداریم اما باید شرایط سنجیده شود. ما وسط ایران زندگی می‌کنیم. امیدوارم تا نیم‌فصل با همین داوران پیش برویم و در نیم فصل بزرگان داوری به لیگ اضافه شوند.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال کشورمان در مورد اظهارات وزیر ورزش در خصوص VAR، گفت: سیدحمید سجادی استاد من بوده و من دوستش دارم. او خیلی هم قشنگ صحبت می‌کند اما پروسه VAR به یک سال و نیم زمان نیاز دارد. ابتدا باید دستگاه‌ها نظارتی آن را تایید و سپس خریداری کنند. سپس باید آموزش داده شوند و به صورت آفلاین و در ادامه آنلاین مورد استفاده قرار بگیرد. قطعا این پروسه به نیم فصل دوم نمی‌رسد اما امیدواریم وزیر ورزش ورود کند تا هر ماه یک کار را پیش ببریم.

 

https://www.dana.ir/news/1887382.html/share
ارسال نظر
نظرات