شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 04:20 منتشر شده در مورخ: 1401/05/14 شناسه خبر: 1887959
رضایی و فتحی نمایندگان ایران در روز چهارم

تکواندو نوجوانان قهرمانی جهان؛ رهنما حذف شد

تکواندو نوجوانان قهرمانی جهان؛ رهنما حذف شد
امیرعباس رهنما در مرحله یک چهارم نهایی با واگذاری مبارزه برابر نماینده قزاقستان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سیزدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان امروز پنجشنبه در روز سوم با برگزاری مبارزات اوزان 55- و 59 پسران به همراه 52- کیلوگرم دختران در حال پیگیری است که تیم کشورمان تنها یک نماینده داشت.

در وزن 55- کیلوگرم امیرعباس رهنما در حضور 56 تکواندوکار دور نخست ۲ بر صفر «حمزه زین» از سوریه را با نتایج  12 بر صفر و 13 بر صفر شکست داد و سپس با نتایج  12 بر صفر و 5 بر 5(برتری با رهنما) از سد عاصم از مصر گذشت. وی در ادامه «غانم»  از عربستان سعودی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت، ولی در مبارزه بعدی نتیجه را به «اسلاموف» از قزاقستان واگذار کرد و از دور رقابتها حذف شد. 

تیم ملی ایران تا اینجای کار موفق به کسب سه مدال طلا و یک نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده و ابوالفضل زندی سه مدال طلا و پرنیا سلمانی هم یک مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

رضایی و فتحی نمایندگان ایران در روز چهارم

در ادامه این رقابت‌ها که به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه جریان دارد، فردا جمعه 14 مردادماه تکواندوکاران اوزان 63- و 68- کیلوگرم پسران و 55- کیلوگرم دختران به دیدار حریفان خود می‌روند که تیم ملی ایران در ۲ وزن نماینده دارد. 

متین رضایی در وزن ۶۳- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، به دیدار «هانو گلب» از مولداوی می رود. یکی از تکواندوکاران مجاستان، مراکش، سومالی یا استرالیا را پیش رو خواهد داشت. در این وزن 49 تکواندوکار حضور دارند. 

در وزن 55- کیلوگرم دختران که 40 تکواندوکار شرکت دارند، فرشته فتحی دور نخست به دیدار «نیکا کاراباتیچ» از کرواسی خواهد رفت و در سپس به دیدار یکی از تکواندوکاران رومانی، آلبانی یا اوکراین می رود. در قسمت پائین این جدول هم تکواندوکاران مغولستان، مجارستان، اتریش، سومالی و لبنان حضور دارند. 

تیم ملی ایران تا روز سوم این دوره از مسابقات موفق به کسب ۳ مدال طلا و یک نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده و ابوالفضل زندی ۳ مدال طلا و پرنیا سلمانی هم یک مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

امیر عباس رهنما تنها تکواندوکاران کشورمان در مسابقات روز سوم بود بود که بعد از سه پیروزی برابر حریفانی از سوریه، مصر و عربستان، به قزاقستان باخت و حذف شد. 

سیزدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در صوفیه جریان خواهد داشت.

 

https://www.dana.ir/news/1887959.html/share
ارسال نظر
نظرات