شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1401/05/15 شناسه خبر: 1888169
استاندار قزوین:

آب سد طالقان به آبیک رسید

آب سد طالقان به آبیک رسید
استاندار قزوین از وارد شدن آب‌های سد طالقان به مخازن آبیک و محقق شدن وعده‌ای خبر داد که پس از سال‌ها به چشم‌ انتظاری مردم این شهر پایان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ محمد مهدی اعلایی روز شنبه با انتشار توییتی از وارد شدن آبهای سد طالقان به مخازن آبیک و محقق شدن وعده‌ای خبر داد که پس از سال‌ها به چشم‌ انتظاری مردم این شهر پایان داد.

وی در این زمینه نوشت: آب شرب سالم، دغدغه‌ و مطالبه اصلی سال‌های اخیر مردم آبیک بود که برای رسیدن به آن منتظر تکمیل پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک بودند، طرحی که بارها برای تکمیل آن قول‌هایی داده شد اما محقق نشد.
 
وی افزود: با استقرار دولت سیزدهم، تلاش برای دریافت منابع مالی جهت تکمیل طرح انتقال آب به آبیک تبدیل به یکی از کارویژه‌های استان شد که در اسفندماه سال ۱۴۰۰، ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح اختصاص یافت.
 
استاندار قزوین گفت: اختصاص منابع مالی و اهتمام مسئولان استانی موجب تسریع در روند تکمیل طرح آبرسانی گردید و امروز در میانه‌ مردادماه، آب وارد مخزن آب شهر آبیک شد تا پایانی بر چشم‌ انتظاری مردم آبیک باشد.
 
طرح انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین برای تامین آب شرب ۱۵ شهر و ۱۹۸ روستای استان از سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی شده بود ولی تکمیل و بهره برداری از آن بنا به کمبود اعتبارات به تعویق افتاد.
 
فاز اول این طرح شامل آب رسانی به شهر آبیک با تخصیص اعتبارات در دولت سیزدهم تکمیل شده و طی روزهای آینده به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/news/1888169.html/share
ارسال نظر
نظرات