شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1401/05/24 شناسه خبر: 1890128
در پایان معاملات امروز رخ داد؛

صعود ۴۵ واحدی شاخص کل بورس

صعود ۴۵ واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس امروز با ۴۵ واحد افزایش در پله یک میلیون و ۴۶۳ هزار واحد ایستاد، در حالی که شاخص هم وزن نیز ۱۷۸۲ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۷ هزار و ۲۳۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس پس از سقوط روز گذشته، در روند معاملاتی امروز یک صعود بی‌جان را تجربه کرد تا جایی که امروز دوشنبه، ۲۴ مرداد با ۴۵ واحد افزایش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۶۳ هزار واحدی ایستاد.

شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۷۷۹ واحد افزایش به ۳۹۷ هزار و ۲۲۷ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۶۶ واحد رشد به ۲۳۷ هزار و ۹۹۵ واحد رسید و شاخص بازار اول، ۴۰۳ واحد کاهش و شاخص بازار دوم یک هزار و ۳۸۸ واحد افزایش را ثبت کرد.

بیشتر بخوانید:
بازگشت بورس از مسیر صعود/ افت بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل

امروز در بورس، بیش از هفت میلیارد و ۳۷۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال معامله شد.

نمادهای بانک ملت (وبملت) با ۶۳۰ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۲۳ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۸۶ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۳۷۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۳۴۶ واحد و سایپا (خساپا) با ۳۲۰ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل نمادهای فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۸۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۵۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۷۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۲۳ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۱۴ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۰ واحد کاهش داشت و به ۱۹ هزار و ۱۸۴ واحد رسید و در این بازار چهار میلیارد و ۲۳۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۷ هزار و ۷۵۸ نوبت بود.

نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بهمن دیزل (خدیزل)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز) و قاسم ایران (قاسم) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و در مقابل آنها نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و پویا زرکان آق دره (فزر) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

 

https://www.dana.ir/news/1890128.html/share
ارسال نظر
نظرات