شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: چندرسانه ای
ساعت: 21:21 منتشر شده در مورخ: 1394/01/19 شناسه خبر: 279029
در گفتگو با دانا

سعید راد:برخی فیلمسازها هویت ایرانی‌شان را فراموش کرده اند/ سینمای ما قاعده بازی خودش را از دست داده است +فیلم

سعید راد:برخی فیلمسازها هویت ایرانی‌شان را فراموش کرده اند/ سینمای ما قاعده بازی خودش را از دست داده است +فیلم
بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به فیلمسازانی که کارهای ضد ایرانی خود را به جشنواره های خارجی ارائه می دهند گفت:این افراد بی معرفت مطلق هستند و هویت ایرانی خود را فراموش کرده اند.

سعید راد بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص کیفیت فیلم های ایرانی گفت: محتوای فیلم هایی که بعد از 33 سال در جشنواره های ما اکران می شود، باعث تجب من است.

وی در ادامه افزود: سینمای ما قاعده بازی خودش را از دست داده و سال به سال ضعیف تر می شود و باید ممیزی ها برای ورود بازیگران و کارگردان به جشنواره ها قوی تر باشد.

سعید راد با ابراز خرسندی از فعالیت هنری اش در کسورمان که به تمام فیلم سازان آزادی فعالیت می دهد، اظهار داشت: باید برای ساختن فیلم های ما، یک پشتوانه فکری هم وجود داشته باشد.

"راد" که فیلم هایی همچون "چ"، "عبور از میدان مین" ، "دوئل" ، "پروانگی" و ... را در کارنامه هنری خود دارد در ادامه اقزود: ما در سینمایمان کارگردانانی همچون حاتمی کیا، درویش و مجید مجیدی را داریم که متاسفانه هر هشت سال یکبار فیلم می سازند.

سعید راد در پایان با اشاره به تولید برخی فیلم های ضد ایرانی در داخل کشور و با بودجه های فرهنگی داخلی، خاطرنشان کرد:

من واژه ای جز بی معرفتی مطلق را نمی توانم به این افراد اطلاق دهم.

چه اتفاقی افتاده که برخی ها هویت ایرانی خود را فراموش کرده اند و گذشته شان را به یاد نمی آورند و تصور می کنند اگر در جشنواره های خارجی برنده شوند، همه برایشان هورا می کشند؛ اما دیدیم که مردم این افراد را پس زدند.

انتهای پیام/ب

https://www.dana.ir/279029
ارسال نظر
نظرات