شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: چندرسانه ای
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1394/01/31 شناسه خبر: 287708

گزارش تصویری/دختران نونهال اسکیت‌سوارِ در کابل

گزارش تصویری/دختران نونهال اسکیت‌سوارِ در کابل
ممنوعیت دوچرخه سواری برای دختران در افغانستان باعث شده است آنها به اسکیت سواری روی بیاورند.

به گزارش سرویس چند رسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ه نقل از "بریتیش ژورنال"، چندسال قبل وقتی اسکیت بورد سوار استرالیایی "الیور پرکویچ" به افغانستان سفر کرد جمعیتی از کودکان کنجکاو دور او و اسکیتش جمع شدند. این کودکان اغلب روز خود را صرف گدایی، کار بر روی خیابان ها و فروش محصولات برای پول در آوردن خانواده خود می کردند. در آن روز تاریخی در سال2007  این ورزشکار هنرهای خود را به کودکان اطرافش نشان داد و از آن به بعد تلاش کرد زندگی کودکان و جوانان کشور های جنگ زده ای مانند افغانستان را تغییر دهد.

 
برای این منظور پرکویچ مرکزی در حومه شهر کابل تاسیس کرد که در آن کودکان عمدتا فقیر و از طبقه ضعیف جامعه را پذیرش و آموزش اسکیت می‌دهد. سن پذیرش بین 5 تا 18 سال است و تا کنون بیش از 400 نفر در این مرکز آموزش دیده اند. نکته قابل توجه آن است که بیشتر کسانی که در این باشگاه اسکیت بورد سواری را یاد گرفته اند دختران جوانی هستند که به علت قوانین سختگیرانه نمی توانند سوار دوچرخه شوند. آنها با اسکیت های خود راهی برای رفتن به مدرسه و احساس آزادی و قدرت کردن پیدا کرده‌اند. 
 

"جسیکا فولفورد" عکاس حرفه‌ای انگلیسی در سال 2012 سفری به افغانستان کرد و این موضوع یعنی دختران اسکیت سوار و باشگاه اسکیت بورد دختران کابل را به عنوان سوژه یک مجموعه عکس انتخاب کرد. او مجموعه عکس های خود را در نمایشگاهی در "ساچی گالری" لندن که از 15 تا 28 آوریل امسال برگزار می‌شود به معرض دید علاقمندان گذاشته است.  

؛

جسیکا فولفورد عکاس مجموعه در افتتاحیه نمایشگاه عکس دختران اسکیت سوار کابل در لندن

https://www.dana.ir/287708
ارسال نظر
نظرات