شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: چندرسانه ای
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1394/02/06 شناسه خبر: 292601

گزارش تصویری/ نپال پس از زلزله

گزارش تصویری/ نپال پس از زلزله
شبکه خبری «سی ان ان» در تازه ترین گزارش خود درباره قربانیان زلزله نپال اعلام کرد که شمار کشته ها تا روز شنبه به یک هزار و 832 تن رسیده است.

به گزارش سرویس چند رسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به گزارش رسانه های خبری، وزارت کشور نپال روز یکشنبه اعلام کرد که در این زلزله همچنین بیش از 4 هزار و 700 تن نیز زخمی شده اند. این بدترین زلزله در نپال از 81 سال گذشته به این طرف اعلام شده است. نپال از کشورهای جهان خواسته است تا برای مقابله با پیامدهای این زلزله ویرانگر، به این کشور کمک های انسانی ارسال کنند.

 
خبرگزاری های بین المللی روز گذشته از وقوع زلزله ای 8.1 ریشتری در کاتماندو پایتخت نپال خبرداده بودند. هرچند که اغلب رسانه ها به نقل از مرکز تحقیقات زمین شناسی آمریکا، آن را 7.9 ریشتر اعلام کردند.
 
وی شنبه شب به وقت محلی در آخرین کنفرانس خبری در کاتماندو اعلام کرد که قدرت و دامنه تخریب این زلزله به حدی بود که علاوه بر 21 منطقه از 75 منطقه مسکونی نپال، کشورهای همسایه همچون هند، تبت، بنگلادش و پاکستان را نیز به نسبت دوری و نزدیکی آنها از مرکز اصلی وقوع زلزله - منطقه لامجونگ که در کانون زمین لرزه با خاک یکسان شده است- لرزانده و حتی علاوه به خسارات مالی، تلفات جانی نیز در آن کشورها به بار آورده است.
 
رسانه های خبری آخرین آمار قربانیان تبت را 13 کشته و 31 زخمی، در شمال هند 20 کشته و ده ها زخمی و در بنگلادش نیز 10 کشته و ده ها زخمی اعلام کردند.
 
خبرگزاری کیودوی ژاپن نیز به نقل از مرکز تحقیقات لرزه نگاری آمریکا اعلام کرد که این زلزله مهیب علاوه بر تلفات جانی، موجب تخریب منازل مسکونی و تاسیسات زیربنایی نپال نیز شده و ارتباطات فیزیکی و الکترنیکی بخش های مختلف آن کشور 28 میلیونی آسیا را قطع کرده است.
 
رویترز نیز از واژگونی برج «دارهار» و معبد قرن 19 هندوها در کاتماندو خبر داد که جزو میراث جهانی سازمان علمی، فرهنگی ملل متحد (یونسکو) است.

 

https://www.dana.ir/292601
ارسال نظر
نظرات