شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1394/02/06 شناسه خبر: 292718

کودک یکساله بجنوردی با 42 کیلو وزن

کودک یکساله بجنوردی با 42 کیلو وزن
محمد پسر بچه 15 ماهه ی بجنوردی با 42 کیلوگرم وزن ،روز به روز هم وزنش زیاد می شود،وزن زیاد محمد را دچار بیماری آسم و تنفس را برای او مشکل کرده است.محمد عاشق شکلات و شیرینیجات است و روزی 5 وعده خوراک به اندازه یک بزرگسال می خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اترک نیوز، محمد وقتی به دنیا آمد حدودا 4 کیلو بود که وزنی عادی است.تا دو ماهگی هم، این وزن ثابت ماند. اما بعد از دو ماه، اتفاقی باورنکردنی رخ ‌داد، بعد از دو ماهگی، چاق شدن روز به روز محمد را می‌شد با چشم دید این چاقی محمد، تنفس را برایش سخت کرده است .!

 
 
 
او همراه با پدر، مادر، و برادرش در یکی از خیابان های شهر بجنورد در استان خراسان شمالی زندگی می‌کند. محمد خواب راحتی ندارد شب ها تا نزدیک صبح بیداراست و بعداز سه و چهار ساعت خواب،  بیدار می شود درخواست خوراک می کند ، محمد دائم گرسنه است. 
پدر محمد یک کارگر ساده است که آن هم لنگ شده و به خاطر نگهداری از محمد و اینکه مادرمحمد نمی‌تواند به تنهایی این بچه را‌ تر و خشک کند مجبور است بیشتر اوقات را در خانه بگذراند و به دلیل مشکلات مالی و هزینه  های سنگین درمان محمد در خانه‌ پدریش زندگی می کند . 
آقای کوهی می گوید: به تنهایی نمی تواند از عهده هزینه های سنگین درمان، خوراک و هزینه های جانبی محمد براید.
خبرنگارما بعداز شناسایی این سوژه بعداز مدت ها پیگیری و تماس های پی در پی  موفق به دیدن خانواده محمد شد. به سراغ خانواده عبدالهادی کوهی پدر پسر 42 کیلویی بجنوردی رفته و مصاحبه ای با آن ها داشته که در ادامه می خوانید:
 
محمد تنها فرزند شماست؟
نه . دو فرزند پسر دارم . محمد دومین فرزندم است.
 
 
از چه زمانی متوجه  بیماری محمد شدید؟
محمد تا دوماهگی از نظر بدنی وضعیت مناسبی داشت بعداز دوماهگی متوجه شدیم محمد روز به روز بدنش در حال چاق شدن است به طوری که با چشم هم می شد تغییرات اضافه وزن محمد را دید.
 
پزشکان چه تشخیصی درباره نوع بیماری محمد دادند؟
از همان ماه های اول به دنبال این موضوع بودیم و محمد دایم تحت آزمایش‌های مختلف قرار گرفت هر کدام از پزشکان نظری می دادند ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده آخرین بار هم  کم کاری تیروئید تشخیص دادند حالا هم بیماری آسم هم  به بیماری محمد اضافه شده است.
 
آیا در خانواده پدری خودتان یا همسرتان سابقه این نوع بیماری را داشتید؟
هیچ گونه سابقه ای درخانواده خودم و همسرم نداشتیم. پزشکان درابتدا اضافه وزن پسرم را شیر پرچرب مادرش اعلام کردند ولی متاسفانه طی آزمایش برروی شیر مادرش هیچ گونه علایمی تشخیص ندادند.
 
 
برای درمان محمد چه کارهایی کردید؟
بعداز اینکه متوجه شدیم بدن محمد روز به روز چاق می شود سریعا به چند دکتر در شهر بجنورد مراجعه کردم و با معرفی پزشکان برای درمان پسرم به مشهد و تهران نیز رفتم.
پزشکان با تجویز برخی داروها توانستند فقط 4 و 5 کیلو وزن محمد را کم کنند ولی با قطع داروها دوباره اضافه وزن محمد بیشتر می شد.
ولی متاسفانه با مراجعه به  پزشکان متعدد  و اظهارات متفاوت پزشکان راه حل قطعی  برای درمان محمد تاکنون پیدا نشده است .
 
هزینه درمان محمد چگونه است؟
برای هر وعده دارویی محمد بایستی هزینه های بالایی پرداخت کنیم که باتوجه به نداشتن شغل ثابت از عهده مخارج درمان پسرم بر نمی آیم این باعث می شود درمان محمد به خوبی انجام نشود وبیماری پسرم موفقیتی نداشته است.پوشک محمد سایز 7 است. این پوشک هم کمیاب است و هم برای اینکه پوست حساسش آسیب نبیند باید مرغوب‌ترین جنس را خریداری کنیم.