شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: چندرسانه ای
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1394/02/08 شناسه خبر: 294210

عکس خبری/دیدارمحمد جواد ظریف و جان کری در نیویورک

عکس خبری/دیدارمحمد جواد ظریف و  جان کری در نیویورک
محمد جواد ظریف و جان کری عصر روز دوشنبه به وقت محلی در چارچوب مذاکرات هسته ای با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش سرویس چند رسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا،وزیر خارجه کشورمان که برای شرکت در کنفرانس بازنگری در ان پی تی در نیویورک به سر می برد ساعاتی قبل با وزیرخارجه امریکا دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که عصر دوشنبه با حضور هیأت بلند پایه ای از وزارت امور خارجه آمریکا و مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان برگزار شد، بیش از 100 دقیقه در اقامتگاه وزیر امور خارجه ایران در شهر نیویورک به طول انجامید. «وندی شرمن» و «سید عباس عراقچی»، معاونان وزیر خارجه دو کشور هم در این نشست حاضر بوده‌اند.

 
 جان کری در این دیدار یک بار دیگر تآکید کرد، دولت آمریکا در صورت دستیابی به توافق هسته ای با ایران، فارغ از هرگونه مشکلات داخلی خود به اجرای تعهدات خود نسبت به ایران متعهد خواهد بود. 
 
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز پس از این دیدار در یک نشست مطبوعاتی با خبرنگاران عنوان داشت، در این جلسه ما در مورد نحوه ادامه کار صحبت هایی داشتیم، و ما نگرانی خود را نسبت به بحث های مطرح شده درداخل آمریکا به ایشان منتقل کردیم که وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد، آمریکا بر تعهدات بین المللی خود فارغ از مشکلات داخلی خود پایبند خواهد بود. 
 
ظریف عنوان داشت در نهایت قرار شد از همین هفته با جدیت، ایران و 5+1 کار نگارش توافق نامه نهایی را شروع کند و این کار در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت؛ وی خاطر نشان کرد البته کار نگارش توافق نامه بسیار وقت گیر خواهد بود. 
 
وی در ادامه بیان داشت توافق کردیم تمام وقت لازم برای هر میزان کار کارشناسی، در سطح وزرا و مدیران سیاسی و کارشناسان درجهت ادامه کار را اختصاص دهیم. 
 
این سومین بار است که وزرای خارجه ایران و آمریکا طی 2 سال اخیر در شهر نیویورک با یکدیگر دیدار می‌کنند. اولین دیدار وزرای خارجه 2 کشور در مهر ماه 1392 و در حاشیه پنجاه و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بود.
 
اواخر شهریور ماه نیز وزرای خارجه ایران و آمریکا در نیویورک و در حاشیه شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و همزمان با هفتمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای به گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام /ر

https://www.dana.ir/294210
ارسال نظر
نظرات