شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 08:55 منتشر شده در مورخ: 1394/02/11 شناسه خبر: 296516

ستاره پرتغالی کابوس بلاتر!

ستاره پرتغالی کابوس بلاتر!
لوییس فیگو دردسری بزرگ شده برای سپ بلاتر رئیس پا به سن گذاشته فیفا.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛داریوش سعیدی، لوییس فیگو ستاره پرتغالی ، مدیر جوان و تحصیلکرده که بالاترین سطح فوتبال حرفه ای را تجربه کرده و برای خیلی از مردم دنیا گرفتن یک سلفی با او مثل یک رویاست ، این روزها شده کابوس سپ بلاتر سوئیسی .

اگرچه پیرمرد تقریبا می داند حریفش رای چندانی نمی آورد و هم پیمانان او به خوبی توانستند آرای لازم را برایش به هر قیمتی که هست کسب کنند اما این رقیب جوان که دیگر مثل عیسی هیاتو یا محمد بن همام نمی توان با تهمت رشوه دهی از میدان به در شان کرد برای رئیس کابوسی شده. او که مدام دور دنیا می گردد و اگرچه در هیچ یک از جلسات کنگره های جهانی حق رای و سخنرانی ندارد ولی می رود و چهره به چهره با روسای فدراسیون های ملی حرف می زند.

این شانسی بزرگ برای خیلی از روسای فدراسیون های آسیایی بود که برای اولین یا شاید آخرین بار در زندگی شان با این ستاره بزرگ دنیا فوتبال در یک قاب بایستند و عکسی به یادگار بگیرند. فیگو که همه ستاره های سرشناس فوتبال دنیا پشتیبانش هستند در راه سقوط امپراتوری بلاتر انگار مثل فوتبالش می خواهد همان طور چغر و بد بدن بازی کند. او که به احتمال فراوان در روز رای گیری دو نامزد دیگر یعنی پرنس علی و رئیس فدراسیون هلند به سودش کنار می کشند ؛ با شعار آزادی فوتبال و وعده پوپولیسی سالانه 8 میلیون دلار به فدراسیون های فقیر ملی برای توسعه فوتبال ، می خواهد در روز رای گیری از اصل غافلگیری برای پیرمرد استفاده کند.

او حتی اگر نتواند رقیبش را از میدان به در کند که به نظر می رسد خواسته حامی اصلی اش یعنی پلاتینی فرانسوی هم همین است ، می خواهد آخرین ضربه را به پیرمرد سوئیسی که نسل فوتبالی ها اعتقاد دارند فوتبال را غصب کرده را تا سرحد مرگ پیش ببرد. فیگو در 3 روز اجلاس بحرین ، با بسیاری از روسای فدراسیون های آسیایی دیدار کرد اگرچه او به سختی بتواند از آسیا بیشتر 7 تا 10 رای بگیرد. کشورهایی مثل ایران که با شیخ احمد عهد اخوت بسته اند به این جوان پرتغالی رای نمی دهند.

4141

https://www.dana.ir/296516
ارسال نظر
نظرات