شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:10 منتشر شده در مورخ: 1394/02/13 شناسه خبر: 297498
با پیشنهاد رئیس شورای المپیک آسیا صورت می‌گیرد

طرح افزایش سهیمه‌های آسیا در جام جهانی روی میز فیفا

طرح افزایش سهیمه‌های آسیا در جام جهانی روی میز فیفا
با پیشنهاد رئیس شورای المپیک آسیا طرح افزایش سهیمه‌های آسیا در جام جهانی روی میز فیفا قرار خواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا پنجشنبه گذشته به میزبانی منامه بحرین برگزار شد و طی آن شیخ احمد الفهد که ریاست شورای کمیته ملی المپیک آسیا را برعهده دارد به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی فیفا برای دو سال تا سال2017 انتخاب شد.

بر همین اساس و طبق طرحی که شیخ احمد الفهد قرار است در جریان انتخابات فیفا به فدراسیون جهانی فوتبال ارائه کند، سهمیه‌های قاره آسیا در جام جهانی طی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر سهمیه آسیا برای انتخابی جام جهانی 4،5 سهمیه است که با پیشنهاد شیخ احمد، وی می‌خواهد با توجه به انتخاباتی که فیفا در پیش دارد، این سهمیه را به 5 کشور افزایش دهد که همین موضوع نشان می‌‌دهد شیخ احمد می‌تواند نماینده خوب و مفیدی برای فوتبال آسیا در فیفا باشد.

در این بین بسیاری از کشورهای آسیایی از این طرح استقبال کردند به خصوص فدراسیون ایران که با توجه به مسائل صعود تیم ملی در سال‌های اخیر نگرانی‌هایی در این بین در میان مردم فوتبالدوست ایران وجود داشته است. هرچند که در 2 دوره اخیر تیم ملی ایران حتی صعود راحتی به جام‌های جهانی داشته است اما مردم همیشه نسبت به این موضوع نگران بوده‌اند.

انتهای پیام/م

https://www.dana.ir/297498
ارسال نظر
نظرات