شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1394/02/13 شناسه خبر: 298206

نظر کریم باقری در مورد بازی با بنیاد کار

نظر کریم باقری در مورد بازی با بنیاد کار
مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای صعود در لیگ قهرمانان آسیا فقط باید به پیروزی برابر بنیادکار فکر کنیم و این مساله باید در ذهن ما جا بیفتد که فکر کردن به هر نتیجه‌ای غیر از این، اشتباه محض است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه داناکریم باقری افزود: این هفته بازی حساسی را پیش رو داریم که در آن فقط باید به پیروزی برسیم و خوشبختانه در آستانه این بازی، وضعیت تیم با بردی که برابر پیکان آوردیم خیلی بهتر شد و بچه‌ها از نظر روحی و روانی بهبود پیدا کردند.

وی ادامه داد: البته ما در بازی‌های قبلی هم می‌توانستیم ببریم. نمی‌خواهم بگویم خیلی خوب بودیم اما بد هم نبودیم و بعضی اشتباهات فردی و داوری ما را از هدفمان دور کرد و فرصت‌ها را از دست دادیم. این در حالی بود که در این بازی با عملکرد بهتر و اشتباه کمتر توانستیم به نتیجه‌ای که نیاز داشتیم برسیم و این پیروزی بویژه برای بازی با بنیادکار کمک بزرگی به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: اینکه در آستانه بازی با بنیادکار شرایط بهتری داریم خوب است و سعی می‌کنیم در روزهای آینده با تمرینات خوبی که داشتیم بهترین فرم را برای کسب نتیجه داشته باشیم. ما در این بازی فقط باید به پیروزی برسیم. هیچ توجهی به نتیجه بازی النصر – لخویا نداریم. اینکه فکر کنیم در صورت باخت النصر در هر شرایطی صعود می‌کنیم، اشتباه بزرگ و نابخشودنی است در حالی که در صورت کسب تساوی هم احتمال حذف ما وجود دارد. باید این شرایط را به طور کامل درک کنیم و فقط برای پیروزی به میدان برویم. اینکه پیروزی تنها راه صعود است باید ملکه ذهن همه ما شود و هر چه غیر از آن را باید از ذهن خود دور کنیم.

کاپیتان سابق سرخپوشان خاطرنشان کرد: دقیقا به خاطر همین شرایط است که از هواداران درخواست می‌کنیم با درک این شرایط حساس از تیم خودشان حمایت کنند تا در این بازی آسیایی و بین‌المللی به پیروزی برسیم و صعود راحتی داشته باشیم. من ایمان دارم حضور پرشور هواداران در ورزشگاه آزادی در لحظات سخت بازی، گره‌گشا خواهد بود و با حضور صد هزار نفری آنها به پیروزی خواهیم رسید. من بار دیگر تاکید می‌کنم که ما فقط با پیروزی برابر بنیادکار صعود می‌کنیم و نباید به هیچ چیز دیگر فکر کنیم. جدول بازی‌ها به شکلی است که نباید هیچ چیز به اما و اگر واگذار شود.

باقری در ادامه درباره محرومیت 9 ماهه خانزاده تصریح کرد: من از قوانین اطلاعی ندارم و به این دلیل وارد جزئیات نمی‌شوم اما امیدوارم کمیته اخلاق تمام جوانب امر را در نظر گرفته باشد. قصد دخالت ندارم اما فکر می‌کنم محرومیت 9 ماهه در اولین گام کمی زیاد باشد. کمیته اخلاق در نظر بگیرد که خانزاده بازیکن جوانی است. او در شرایط خاص نتوانست خودش را کنترل کند و پشیمانی در گفتار و رفتار او مشهود است. همچنین به این مساله دقت شود که در فیلم ارسالی برای رسانه‌ها، فقط بخشی آمده که خانزاده در حال اقدام است و آن بخشی که به او توهین می‌شود را در اختیار رسانه‌ها نگذاشته‌اند. البته باور داریم با وجود این موارد، جایی برای توجیه خانزاده نیست و چنین قصدی را هم نداریم. من نیز همانجا به او متذکر شدم و البته دست خود خانزاده هم هست که با رفتار خودش نشان دهد یکی، دو موردی که پیش آمده است اتفاق بوده و او سرش در کار خودش است. به هر حال یک بازیکن حرفه‌ای با فرد عادی فرق می‌کند.

مربی پرسپولیس افزود: بازیکنان باید بدانند همانطور که هوادار و دوستدار دارند، دشمن هم دارند. همانطور که گفتم قصد توجیه ندارم و بازیکن حرفه‌ای باید مراقب باشد که اسیر چنین مسائلی نشود. به هر حال امیدوارم اگر قوانین اجازه می‌دهد با توجه به پشیمانی بازیکن، به او فرصت دوباره‌ای داده شود. همچنین به این نکته توجه کنیم که او یک بازیکن جوان است و 9 ماه دوری می‌تواند وضعیت ناخوشایندی را برای وی بوجود آورد. همچنین امیدوارم احکام صادره برای همه یکسان باشد ولی چون به قوانین اشراف ندارم، نمی‌توانم در این باره نظر بدهم.

وی درباره اینکه با تلاش او و اقدامات برانکو نظم و انضباط بر این تیم حاکم شده است، گفت: من کار خاصی نکردم. این بازیکن است که باید تصمیم بگیرد به تیم و به پیشرفت خودش کمک کند نه اینکه هم به خود و هم به تیم لطمه بزند. موفقیت یک تیم با نظم و انضباط گره خورده است. دیسیپلین نباشد همه چیز به هم می‌ریزد و هیچ کاری سرانجام پیدا نمی‌کند. خدا را شکر الان مشکل خاصی نداریم. یکی، دو مورد بود که تصمیم‌گیری شد و امیدواریم در آینده شاهد آن باشیم که تک تک بازیکنان برای موفقیت خود و تیم که جدا از هم نیست، مسائل انضباطی و نظم را کامل رعایت کنند.

باقری در پایان با اشاره دوباره به بازی برابر بنیادکار خاطرنشان کرد: تمام آنچه مجبور هستیم به آن فکر کنیم پیروز شدن در این بازی است و با این باور باید تمام توان و انرژی خودمان را جمع کنیم و این کار بدون حضور پرشور هواداران امکان ندارد.

انتهای پیام/ی

https://www.dana.ir/298206
ارسال نظر
نظرات