شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1394/02/13 شناسه خبر: 298272

منصوریان، صدرنشین رده‌بندی مربیان باشگاهی

منصوریان، صدرنشین رده‌بندی مربیان باشگاهی
"علیرضا منصوریان" با وجود از دست دادن دادن صدرنشینی تیمش، همچنان در جدول کلی کانون مربیان در میان مربیان لیگ برتر و دسته اول، بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانااو در رده‌بندی ماه فروردین بالاتر از "دراگان اسکوچیچ"، سرمربی برگزیده ماه فروردین لیگ برتر و همینطور "تونی اولیویرا" و "یحیی گل‌محمدی"، مربیان برگزیده ماه‌های اسفند و بهمن فوتبال ایران در صدر جدول قرار گرفته و شانس زیادی برای تصاحب عنوان برترین مربی سال فوتبال ایران دارد.

در رده‌بندی این ماه و در میان مربیان لیگ برتری، مجید جلالی سرمربی سایپا به 6 پله صعود نسبت به ماه گذشته و رسیدن به پله نهم پیشترین جهش را داشته و در مقابل امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال با سه پله سقوط و حضور در رده ششم بیشترین نزول را در بین لیگ برتری‌ها تجربه کرده است.

براساس امتیازات داده شده، دو مربی لیگ یکی به نام‌های کوروش موسوی، سرمربی فولاد نوین خوزستان و رضا مهاجری، سرمربی سیاه‌جامگان خراسان که هر دو تیم‌هایشان را مستقیما به لیگ برتر رساندند، در میان 10 مربی برتر فوتبال ایران قرار دارند.

 

برای شفافیت بیشتر در این زمینه، فرمول امتیازدهی به مربیان با جزئیات در اینجا شرح داده شده است:

 

- هر پیروزی خانگی: ۱۰ امتیاز

- هر پیروزی خارج از خانه: ۱۲ امتیاز

- هر تساوی خانگی: ۵ امتیاز

- هر تساوی خارج از خانه: ۶ امتیاز

- هر تفاضل مثبت در هر بازی: یک امتیاز

- هر کلین‌شیت: یک امتیاز

- هر گل زده: یک امتیاز

 

مثال 1:‌ اگر تیم یک مربی در یک مسابقه خارج از خانه حریفش را 3 بر صفر شکست بدهد، این مربی ۱۲ امتیاز از برد خارج از خانه، سه امتیاز بابت تفاضل ۳+، سه امتیاز بابت ۳ گل زده و یک امتیاز بابت کلین‌شیت و در مجموع۱۹ امتیاز کسب خواهد کرد.

مثال 2: اگر تیم یک مربی در بازی خانگی به تساوی ۱-۱ برسد، این مربی در آن هفته ۵ امتیاز برای تساوی خانگی و یک امتیاز بابت گل زده تیمش به دست خواهد آورد و ۶ امتیازی از آن بازی خواهد گرفت.

مثال 3: اگر تیم یک مربی در بازی خانگی (یا خارج از خانه) ۲-۱ شکست بخورد، این مربی تنها یک امتیاز بابت گل زده تیمش کسب خواهد کرد.

 

توضیح ویژه:

 

از این ماه دو فاکتور جدید که پیش از این از طریق سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران اطلاع رسانی شده بود، در امتیاز‌دهی به مربیان لحاظ شد. برخی از مربیان اعتراض‌هایی به سیستم محاسبه امتیازات وارد دانسته و پیشنهاد دادند فاکتورهایی غیر از نتیجه نیز در انتخاب مربیان برتر لحاظ شود. در همین راستا کانون مربیان با وارد دانستن این اعتراض، در جلسه اخیر خود با رای اکثریت اعضا تصویب کرد که دو فاکتور «اخلاق» و «ثبات» نیز در کنار فاکتور «نتیجه» در رده‌بندی مربیان فوتبال ایران نقش آفرین باشد. بر این اساس، برای کمی‌سازی این فاکتورها بنا شد:

1. به ازای هر هفته کاری یک مربی در فصل جاری، 0.2 امتیاز به میانگین امتیازهای او افزوده شود که در رده‌بندی اسفند ماه این تغییر اعمال شد. (فاکتور ثبات)

2. به ازای هر بار اخراج از روی نیمکت از امتیاز مربی در هر بازی 3 امتیاز کسر خواهد شد. همچنین در صورتی که هر یک از اعضای دیگر کادرفنی یک تیم از روی نیمکت اخراج شوند، یک امتیاز از امتیازات سرمربی آن تیم در بازی مربوط کسر می شود.

 

نکته: در این رده‌بندی مربیانی که کمتر از 7 بازی روی نیمکت تیم‌هایشان نشسته‌اند (مثل تونی اولیویرا،‌مربی برگزیده ماه اسفند لیگ برتر و فیروز کریمی، سرمربی موفق ملوان) محاسبه نشده‌اند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/298272
ارسال نظر
نظرات