شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: چندرسانه ای
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1394/02/15 شناسه خبر: 299534

گزارش تصویری/اعتراض سیاهپوستان به پایتخت اسرائیل رسید

گزارش تصویری/اعتراض سیاهپوستان به پایتخت اسرائیل رسید
هزاران تن از اقلیت‌های اتیوپی تبار و یهودی ساکن اسرائیل علیه نژادپرستی پلیس این رژیم در تل‌آویو دست به تظاهرات زدند. پلیس ضدشورش با استفاده از گلوله و خودروهای آب پاش قصد پراکنده کردن جمعیت معترض را داشت که کار به خشونت و درگیری‌های گسترده کشید.

به گزارش سرویس چندرسانه ایشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛الجزیره این درگیری‌ها را «خشن‌ترین تظاهرات در تاریخ تل‌آویو» می‌داند. درگیری‌ها در میان اقلیت اتیوپیایی‌ یهودی در اسرائیل زمانی شدت گرفت که یک سرباز اتیوپیایی- اسرائیلی به نام «داماس پاکادا» در لباس فرم ارتش توسط پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 
به دنبال این ضرب و شتم، تظاهرات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس این رژیم آغاز شد. اسوشیتدپرس هم می‌نویسد: «معترضان به سوی افسران پلیس که با سپرهای ضدشورش در مقابلشان ایستاده بودند سنگ و شیشه پرتاب کردند. پلیس افسرانی را سوار بر اسب در منطقه مستقر کرده و افسران پلیس برای متفرق کردن جمعیت معترض از نارنجک‌های منور استفاده کردند.» معترضان با واژگون کردن خودروهای پلیس به درگیری با پلیس سراپا مسلح پرداختند. 
 
شبکه 2 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که در این تظاهرات از گاز اشک‌آور استفاده شده اما پلیس این رژیم آن را انکار کرد. یکی از زنان اتیوپیایی تبار یهودی که در اسرائیل زندگی می‌کند به شبکه 2 تلویزیون این رژیم می‌گوید: «من از این جور رفتارهای پلیس زیاد دیده‌ام. نمی‌خواهم به آنها اعتماد کنم... وقتی پلیس را می‌بینم بهترین کاری که انجام می‌دهم انداختن آب دهان روی زمین است.» 
 
به گزارش الجزیره، دست‌کم 43 نفر از جمله 23 پلیس زخمی شده‌اند. پلیس اسرائیل می‌گوید 46 پلیس زخمی شده‌اند. نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در حال مذاکره با احزاب سیاسی جهت تشکیل ائتلاف برای تشکیل دولت بود،اعلام کرد با جامعه اتیوپیایی مقیم اسرائیل دیدار خواهد کرد.
 
هزاران یهودی اتیوپیایی در اسرائیل زندگی می‌کنند. بسیاری از آنها به‌صورت مخفیانه بین سال‌های 1984 تا 1990 به اسرائیل آورده شدند و هم اکنون در داخل جامعه اسرائیل ساکن هستند. اگرچه آنها یهودیند اما مورد نژادپرستی قرار می‌گیرند و از کمترین امکانات در جامعه اسرائیل برخوردارند. عکس های آژانس عکس اروپا از این تظاهرات را در زیر می بینید.

https://www.dana.ir/299534
ارسال نظر
نظرات