شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1394/02/15 شناسه خبر: 299620

واکنش وحید هاشمیان به انتخاب نکونام و پیروانی

واکنش وحید هاشمیان به انتخاب نکونام و پیروانی
پیشکسوت فوتبال گفت: هنوز نتوانستم طلبم را از پرسپولیس دریافت کنم اما در مدتی که در ایران هستم، شاید اتفاقاتی در این خصوص رخ دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه داناوحید هاشمیان در رابطه با مدت زمان حضورش در ایران و امکان همکاری با تیمهای ایرانی اظهار داشت: من چند روز دیگر در ایران هستم اما به هیچ وجه برای کارهای فوتبالی نیامده ام. فکر نمی کنم نه تنها در مقطع فعلی بلکه برای فصل آینده نیز حتی در صورت داشتن پیشنهاد بتوانم در ایران کار کنم. خودم ترجیح می دهم که در همان آلمان مربیگری را آغاز کنم.

وی در پاسخ به این سوال که از چه تیمهایی در آلمان پیشنهاد دارد، افزود: از چند تیم پیشنهادات مختلفی دارم اما به دلیل اینکه هیچ کدام شکل جدی به خودش نگرفته، نمی توانم آنها را مطرح کنم. به هر حال مدارج مربیگری را طی کردم و از فصل آینده احتمالا فعالیتم را آغاز می کنم.

مهاجم سابق پرسپولیس در خصوص احتمال حضورش در بازی فردای این تیم مقابل بنیادکار تصریح کرد: اگر مشکل خاصی پیش نیاید و وقت داشته باشم، خیلی دوست دارم که برای این دیدار به ورزشگاه بروم و بازی را از نزدیک ببینم. امیدوارم که پرسپولیسی ها در بازی فردا پیروز باشند و به مرحله بعدی صعود کنند. با بازی که من از این تیم مقابل النصر عربستان در ورزشگاه آزادی دیدم، به نظرم می تواند با حضور تماشاگران به یک برد دیگر دست پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که از زمان حضورش در ایران با برانکو ملاقاتی داشته، خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز فرصتی نشده که با برانکو دیدار کنم اما اگر شرایط فراهم باشد، خیلی دوست دارم مربی قدیمی ام را یک بار دیگر از نزدیک ببینم.

هاشمیان در خصوص تاثیر حضور برانکو در پرسپولیس گفت: قطعا حضور مربیانی نظیر برانکو برای فوتبال ایران مثبت است. او صد در صد مربی با کیفیتی است و می تواند به پرسپولیس کمک کند. از همه مهمتر خصوصیات اخلاقی برانکو است که بدون حاشیه کارش را انجام می دهد. او سالها در فوتبال ایران بوده و این شناخت می تواند کمکش کند.

وی در خصوص انتخاب پیروانی و نکونام به عنوان مدیر و مربی تیم ملی عنوان کرد: هر کسی از دوستان قدیمی من در تیمی پست بگیرد، من خوشحال می شوم، چه بهتر که تیم ملی باشد. من کاره ای نیستم که بخواهم درباره انتخاب این 2 نفر نظری بدهم و بهتر است از کسانی که انتخابشان کردند، سوال کنید.

پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این سوال که نکونام بدون مدرک مربیگری می تواند به تیم ملی کمک کند، اذعان داشت: خصوصیات اخلاقی هر بازیکنی متفاوت است. یکی مثل من علاقه دارد که پیش از هر چیز به دنبال مدرک مربیگری برود و مدارج را طی کند. شاید یکی دیگر نیز می خواهد همزمان مربیگری کند و بعد هم مدرکش را بگیرد. نظر کی روش این بوده که نکونام در کنارش باشد و ما هم باید از تیم ملی حمایت کنیم.

هاشمیان درباره ادامه همکاری کی روش با تیم ملی تا سال 2018 گفت: برخی از کی روش انتظار معجزه کردن دارند اما به نظرم او نمی تواند یک تنه روی کل فوتبال ایران تاثیر بگذارد و همه چیز را درست کند. کی روش فقط در حیطه وظایف خودش عمل می کند چون یک مربی حرفه ای است. سرمربی تیم ملی وظیفه ندارد که مسئولیت سوءمدیریت در فوتبال ایران را بر عهده بگیرد، بلکه باید در زمین و حوزه فنی کارش را پیش ببرد.

وی همچنین اضافه کرد: با وضعیتی که در فوتبال ایران شاهد هستیم، 100 مربی هم مثل کی روش به ایران بیاوریم، هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. تا کار اصولی انجام نگیرد باید به دنبال همین باشیم که به جام جهانی صعود می کنیم یا خیر. با صعود کردن به جام جهانی هم فوتبال ایران رشد نمی کند.

مهاجم اسبق پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شد برای او، مهدوی کیا و کریمی بازی خداحافظی در نظر گرفته خواهد شد و یکی از تیمهای بزرگ دنیا به ایران می آیند، عنوان کرد: بهتر است از همان هایی که این صحبتها ر مطرح کردند، بپرسید. من که از ابتدا خبری از برگزاری این بازی نداشتم و امیدی هم به برگزاری اش نبود. برخی مدیران در مقاطعی از نام بازیکنان سوءاستفاده می کنند و هیچ اقدامی هم انجام نمی دهند.

وی درباره طلبی که از پرسپولیس داشت، افزود: هنوز نتوانستم طلبم را دریافت کنم اما در مدتی که در ایران هستم، شاید اتفاقاتی در این خصوص رخ دهد. البته فعلا که وضعیت پرسپولیس اصلا خوب نیست.

هاشمیان در پایان درباره پیش بینی اش از فینالیست های لیگ قهرمانان اروپا گفت: بازی بایرن و بارسا را واقعا نمی توانم پیش بینی کنم اما در بازی رئال مادرید و یووه فکر می کنم رئال برنده باشد. پیش بینی اش بسیار سخت است اما دوست دارم بایرن به فینال برسد.

کاپ

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/299620
ارسال نظر
نظرات