شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:08 منتشر شده در مورخ: 1394/02/18 شناسه خبر: 301756

دادکان: کی روش با این حاشیه ها در فوتبال ایران نمی ماند

دادکان: کی روش با این حاشیه ها در فوتبال ایران نمی ماند
محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما و آقایان رضا حسنی خو نماینده وزیر ورزش و جوانان، خداداد عزیزی مربی و محمد مایلی کهن پیشکسوت فوتبال در ارتباط تلفنی، درباره این موضوع که آیا وزارت ورزش و جوانان خواهان حضور کی روش در تیم ملی فوتبال کشورمان هست یا نه؟ بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانامحمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما و آقایان رضا حسنی خو نماینده وزیر ورزش و جوانان، خداداد عزیزی مربی و محمد مایلی کهن پیشکسوت فوتبال در ارتباط تلفنی، درباره این موضوع که آیا وزارت ورزش و جوانان خواهان حضور کی روش در تیم ملی فوتبال کشورمان هست یا نه؟ بحث و تبادل نظر کردند.


دو موضع وزارت ورزش درباره کی روش 

 مجری در ابتدای این برنامه از آقای رضا حسنی خو نماینده وزیر ورزش و جوانان پرسید: گفته بودید اگر کسی از کی روش حمایت نمی کند از فدراسیون بیرون برود اگر این گونه باشد اکنون خود آقای گودرزی وزیر ورزش با توجه به سخنان دیروزش علیه کی روش نخستین نفری هستند که باید از وزارت ورزش بیرون بروند؟

حسنی خو : هیچ وقت نگفتم اگر کسی انتقادی دارد برود 

حسنی خو پاسخ داد: هیچ وقت نگفتم اگر کسی انتقادی دارد برود زیرا انتقاد سازنده است اما بحث ما این بود که اگر کسی می خواهد با کی روش کار نکند وچوب لای چرخش بگذارد در فدراسیون کار نکند و این بحث مدیریتی است زیرا می خواهیم فضا را برای مربی تیم ملی فوتبال فراهم کنیم تا کار کند و موفقیت بیاورد.

مجری پرسید: هنوز یازده روز از سخنان شما مبنی بر حمایت از کی روش نگذشته که صحبت ها علیه کی روش شروع شده است و سخنان وزیر ورزش و جوانان علیه کارلوس کی روش بسیار صریح بود، این طور نیست؟

حسنی خو پاسخ داد: پیشکسوتان خدمت وزیر ورزش رسیدند و موارد مختلفی را مطرح کردند از جمله اینکه در فدراسیون و وزارت ورزش حدود آنها رعایت نمی شود و پیشکسوتان مورد توجه قرار نمی گیرند و بحث اخلاق مداری در ورزش و انتقاد از صندوق حمایت از پیشکسوتان و حرمت شکنی را مطرح کردند.

وی ادامه داد: اینکه در مجمع فدراسیون فوتبال جایی برای پیشکسوتان نیست و بکارگیری افراد تازه وارد در مدیریت ورزش و فوتبال از دیگر مواردی بود که پیشکسوتان مطرح کردند.

وی ادامه داد: وزیر ورزش هم تأکید کرد که احترام به پیشکسوتان و اخلاق باید اصل قرار گیرد و هر کسی باید در حدود و چارچوب خود و قانون سخن بگوید و رفتار کند.

کی روش  نباید به ما امر و نهی کند

حسنی خو گفت: نظر وزیر ورزش این بود که ما کارفرمای آقای کارلوس کی روش هستیم و مربی باید در چارچوب وظایف خود کار کند و نباید به ما امر و نهی کند.

مجری پرسید: آیا جمع بندی این است که کارلوس کی روش فراتر از چارچوب های مد نظر وزارت ورزش کار انجام داده است؟ 

نماینده وزیر ورزش پاسخ داد: نظر پیشکسوتان این بود و البته بحث آنها عملکرد فدراسیون فوتبال بود.

مجری پرسید: سخنان وزیر و کدهایی را که اشاره کرد به فدراسیون فوتبال مربوط نبود.

حسنی خو پاسخ داد: بله بحث آقای کی روش هم بود و اینکه هر کسی در چارچوب وظایف خود باید عمل کند.

دادکان: وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، کی روش را نمی خواهند 

مجری در ادامه از آقای دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال پرسید: پیش بینی های شما مبنی بر اینکه عاقبت کی روش و فدراسیون به دعوا می کشد درست از آب درآمد، چگونه این پیش بینی را کردید؟

دادکان با اشاره به سخنان آقای حسنی خو مبنی بر اینکه هر کسی باید در چارچوب وظایف خود عمل کند گفت: آیا چارچوب وظیفه آقای حسنی خو این است که درباره سرمربی و مسائل فنی تیم ملی صحبت کند؟ وی مسئول حراست است.

وی در پاسخ به این پرسش که شاید وزیر ورزش و جوانان به آقای حسنی خو این اختیار را داده است، گفت: وزیر ورزش و جوانان نمی تواند این اختیار را به آقای حسنی خو بدهد.

دادکان خطاب به آقای حسنی خو نماینده وزارت ورزش و جوانان افزود: نه شما و نه آقای کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، آقای کی روش را نمی خواهید.

حسنی خو در پاسخ به سخنان دادکان گفت: هیچ وقت در مسائل فنی دخالت نکردم و درباره اینکه گفتم "کسی نمی تواند با آقای کی روش کار کند برود"، منظورم از نظر مدیریتی بود و از موضع نماینده وزیر و در جهت تعیین تکلیف و حمایت از آقای کی روش صحبت کردم.

مجری پرسید: نظر واقعی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نسبت به آقای کی روش مشخص نیست اگر واقعاً شما از آقای کی روش رضایت ندارید چرا قاطعانه و صریح مشکلات را نمی گویید و اگر واقعاً معتقد به وی هستید چرا از وی دفاع نمی کنید ، یا قرارداد با آقای کی روش نبندید یا اگر قرارداد می بندید، اخلاقی نیست که موضع خود را تغییر دهید.

حسنی خو با تأیید سخنان مجری گفت: قبول دارم که باید اخلاق ورزشی رعایت شود.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است نظر وزارت ورزش این بود که آقای کی روش حتماً باید بماند و در جلساتی که بنده به عنوان نماینده وزیر ورزش و جوانان با آقای کی روش و آقای کفاشیان داشتم فضا را برای ماندن کی روش فراهم کردم زیرا فعلاً جایگزین مناسب تری نداریم.

حسنی خو افزود: سعی کردیم فضا را تلطیف کنیم و مشکلات مالی را و موضوع مالیات آقای کی روش و ممنوع الخروجی وی را حل کردیم.

دادکان در ادامه برنامه تأکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال هیچکدام کی روش را نمی خواهند و خود آقای کی روش هم این موضوع را می داند.

وی افزود: مطمئن باشید کی روش با توجه به این حواشی ها در فوتبال ایران نمی ماند و هدف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال این است که کی روش نباشد.

دادکان گفت: موضوع جلسه اخیر وزارت ورزش و جوانان با پیشکسوتان و مربیان «فساد، اخلاق مداری و لُمپنیزم» بود در حالی که بیش از نیمی از دعوت شدگان به این جلسه همه این صفات را دارند.

وی تأکید کرد: رابطه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال و آقای کی روش، حسنه نخواهد شد زیرا وزارت ورزش و فدراسیون برای ساختار جدید فوتبال تصمیماتی گرفته اند.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مردم از دروغ و ریا خسته شدند ادامه داد: باید صادق باشیم و با آقای کی روش تسویه حساب مالی کنیم و او برود.

وی گفت: اختیاراتی به کی روش داده شده است و اکنون می خواهیم آن اختیارات را از او بگیریم و او هم قبول نمی کند.

عزیزی: اگر قرار است کی روش بماند باید به او کمک کنیم 

خداداد عزیزی مربی و پیشکسوت فوتبال در ادامه در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری با تأیید سخنان آقای دادکان گفت: متوجه سخنان آقای حسنی خو نشدم و نفهمیدم وی موافق ماندن آقای کی روش است یا مخالف؟

وی با بیان اینکه باید صادقانه رفتار کنیم افزود: اگر قرار است آقای کی روش بماند همه باید به او کمک کنیم و او هم به ما کمک کند در غیر این صورت با او تسویه حساب مالی کنیم و برود.

عزیزی ادامه داد: البته نه مانند قرارداد 4 سال قبل که آقای کی روش 9 ماه در پرتغال باشد و 3 ماه در فوتبال ما کار کند بلکه حداکثر باید یک تا 2 ماه به مرخصی برود و بقیه را برای فوتبال، کار کند و با توجه به اینکه وی یکی از بزرگترین مربیان جهان است برای مربیان ما کلاس تشکیل دهد.

وی تأکید کرد: آقای کی روش موظف است بهترین شرایط را برای فوتبال ما فراهم و آن را متحول کند.

در ادامه برنامه نماینده وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد کی روش گفت: این قرارداد با فدراسیون فوتبال بسته شده است و علت فنی بودن از آن بی اطلاعم و تنها در جلسه تفاهمنامه با آقای کی روش حضور داشتم.

حسنی خو: مشکل مالیاتی آقای کی روش حل شده است 

حسنی خو افزود: مشکل مالیاتی آقای کی روش حل شده است و قبلاً در قرارداد وی پیش بینی شده بود که فدراسیون فوتبال مالیات را پرداخت کند.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان مخالف این موضوع و معتقد است که هر کس باید مالیاتش را خود پرداخت کند و در جلسه اخیر هم تصمیم گرفتیم تا وزارت ورزش و جوانان بخشنامه کند که هیچ کس حق ندارد مالیات بازیکنان یا مربیان را چه در حوزه باشگاه ها و چه فدراسیون ها بر عهده بگیرد و مالیات را باید خود بازیکنان و مربیان پرداخت کنند.

دادکان: کی روش باید در چارچوب وظایف خود اختیار داشته باشد نه بیشتر 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا تعداد زیادی از مربیان ایرانی با آقای کی روش مخالف هستند؟ گفت: مربیان ایرانی هم حق دارند البته کسی مخالف کار فنی آقای کی روش نیست بلکه مخالف اختیارات خارج از چارچوبی  است که به او داده اند.

دادکان افزود: کی روش باید در چارچوب وظایف خود اختیار داشته باشد اما اختیاراتی که به آقای کی روش داده اند خارج از چارچوب است و اکنون می خواهند این اختیارات را از او بگیرند اما وی قبول نمی کند.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه فلسفه و کارکرد ورزش این است که نشاط و حس همبستگی را در جامعه افزایش دهد گفت: از روزی که وزارت ورزش و جوانان آغاز به کار کرده مشکلات زیادی برای فوتبال و باشگاه های پرسپولیس و استقلال ایجاد شده است.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان خواست باشگاه پرسپولیس را اداره کند اما در این مدت کوتاه 7 مدیرعامل و 13 مربی عوض کرده است در حالی که اداره باشگاه پرسپولیس با 25 بازیکن و 4 مربی و سرپرست نیاز به این همه تشریفات ندارد و راهکار این است که وزارت ورزش و جوانان برود و این کار را دست کس دیگری بسپارد.

خداداد عزیزی : تیم ملی فوتبال در این 4 سال در جام جهانی و جام ملت ها نتیجه نگرفته است

در ادامه خداداد عزیزی درباره آقای کی روش گفت: هیچکدام از مربیان داخلی بر این عقیده نیستند که آقای کارلوس کی روش مربی بزرگی نیست، شکی نیست که او مربی بزرگی است اما بحث ما این است که تیم ملی فوتبال در این 4 سال در جام جهانی و جام ملت ها نتیجه نگرفته است و همچنین نسبت به نوع اختیاراتی که به آقای کی روش داده شده است انتقاد داریم.

وی افزود: برخی رسانه ها از مربیان داخلی انتقاد می کنند در حالی که من به عنوان پیشکسوت فوتبال باید درباره فوتبال نظر بدهم.

عزیزی با انتقاد از آقای حسنی خو نماینده وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این سخن آقای حسنی خو که "هر کسی در فدراسیون مخالف آقای کی روش است برود" به ما بر می خورد و به این معناست که ما نباید حرف بزنیم و باید سکوت کنیم.

آقای حسنی خو در ادامه با تأکید بر اینکه به هیچ وجه جسارتی به پیشکسوتان نکرده ام، گفت: بحثم مدیریتی و این بود که انتقاد، سازنده اما تخریب کردن اشتباه است و بحثم این بود که قرار شد با آقای کی روش کار کنیم بنابراین کسی تخریب نکند و اگر کسی نمی تواند در این فضا کار کند، برود و زمینه را برای کار کردن وی فراهم کنیم.

مجری در ادامه از آقای حسنی خو پرسید: شائبه ای مطرح است که حضور آقای کی روش می تواند در سبد آرای انتخابات پیش رو اثرگذار باشد نظر شما چیست؟ 

حسنی خو پاسخ داد: در ذهن بنده به هیچ وجه این موضوع نبوده است.

دادکان : ماندن آقای کی روش در دست وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون نیست 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در ادامه با بیان اینکه ماندن آقای کی روش در دست وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون نیست گفت: آقای کفاشیان برای اینکه برای خودش سرگرمی درست کند، با آقای کی روش برای شنبه جلسه گذاشته است.

وی با اشاره به تغییرات انجام شده در فدراسیون فوتبال تأکید کرد: رئیس فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان نمی توانند درباره کی روش تصمیم بگیرند و این موضوع در اختیار دولت است و دولت تصمیم می گیرد که آقای کی روش بماند یا برود.

در ادامه آقای محمد مایلی کهن پیشکسوت فوتبال هم در ارتباط تلفنی گفت: با بخشی از سخنان آقای دادکان موافق و با بخشی از آن مخالفم.

مایلی کهن :گودرزی وزیر ورزش یکی از بهترین ها بوده است

وی افزود: عنوان می شود که وزارت ورزش و جوانان ضعیف عمل می کند در حالی که آقای گودرزی وزیر این وزارتخانه یکی از بهترین ها بوده است.مایلی کهن ادامه داد: فدراسیون فوتیال در زمان ریاست آقای دادکان، سیاسی ترین فدراسیون ورزشی ما بود.

وی افزود: نایب رئیس اول وی در آن زمان سردار یعقوبی قائم مقام فرمانده نیروی انتظامی و آقای آصفی سخنگوی وزارت خارجه بودند بنابراین صادقانه باید قضاوت کنیم.

مایلی کهن گفت: رسانه ملی فرصت زیادی را برای آقای کی روش و هوادارنش اختصاص داده است ، اشکالی هم ندارد برای منتقدان وی هم فرصت کافی در نظر گرفته شود.

دادکان در پاسخ به سخنان آقای مایلی کهن گفت: او بخشی از سخنان مرا قبول دارد و بخشی را قبول ندارد اما من هیچ یک از سخنان آقای مایلی کهن را قبول ندارم.وی افزود: سخنان آقای مایلی کهن دروغ است، آقای یعقوبی مشاور فدراسیون فوتبال بود و سمت قانم مقامی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد؛ نایب رئیس اول فدراسیون هم آقای ناصر نوآموز بوده است .دادکان اضافه کرد: مردم باید قضاوت کنند که چه کسی صادق است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/301756
ارسال نظر
نظرات
بهرام
1394/02/18 - 12:23
پاسخ
باسلام.آقای دادکان بهترین رییس فدراسیون فوتبال ایران بود ودرصداقتش شکی نیست وکاش یکباردیگه سکان فدراسیون رابه وی بسپارند تافوتبال قشنگی داشته باشیم .انشاا...فوتبال ایران اسلامی موفق باشد
rateup 7
ratedown 1
ارسال نظر
دروغ خیانت ریا فساد =فدراسیون و فوتبال ایران
1394/02/18 - 12:26
پاسخ
واقعا مایلی کهن امیدواره با حمایت از مسئولان و دروغ پردازی و .... و...جایگاهی بدست بیاره یا دوباره مربی بشه !!!!!!!!!!
rateup 5
ratedown 2
ارسال نظر
iman
1394/02/18 - 13:15
پاسخ
واسه کیروش مهم نیست که بمونه رو هوا میزننش بذار بره
rateup 6
ratedown 1
ارسال نظر