شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 12:56 منتشر شده در مورخ: 1394/03/09 شناسه خبر: 328220
نماینده مردم شبستر:

انتشار گزاره برگ ایرانی توسط مردم، تذکری به دولت است/ دولت پیشرفت در مذاکرات هسته ای را در عمل نشان دهد

انتشار گزاره برگ ایرانی توسط مردم، تذکری به دولت است/ دولت پیشرفت در مذاکرات هسته ای را در عمل نشان دهد
نماینده مردم شبستر گفت: انتشار گزاره برگ ایرانی حرکت به نوعی تذکر مردم به دولت تلقی می شود که چرا علی رغم تاکید مقام معظم رهبری بر انتشار گزاره برگ ایرانی، دولت تدبیر و امید اقدام به انتشار این گزاره برگ نکرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علی علیلو در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با اشاره به انتشار گزاره برگ ملت ایران اذعان داشت: دلیل اصلی این حرکت نشان دادن هم جهتی موضع مردم و مقام معظم رهبری در موضوع مذاکرات هسته ای است.

وی افزود: این حرکت به نوعی تذکر مردم به دولت تلقی می شود که چرا علی رغم تاکید مقام معظم رهبری بر انتشار گزاره برگ ایرانی، دولت تدبیر و امید اقدام به انتشار این گزاره برگ نکرد.

وی با تاکید اینکه دولت در این مورد کوتاهی کرده، گفت: این گزاره برگ منتشر شده بر اساس خطوط قرمز تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب تنظیم شده است و مردم با این کار به نحو کوتاهی جور دولت را به دوش می کشند و سوال اینجاست که چرا مردم باید مجبور باشند تا گزاره برگ ایرانی را منتشر نمایند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج مبنی بر تناقضات سخنان عراقچی، عضو تیم مذاکره کننده در مجلس، اظهار داشت: این تناقض ها به شدت آشکار است چرا که علی رغم تاکید مجلس شورای اسلامی بر انتشار گزاره برگ ایرانی، دولت اقدام به این کار نکرده و مجلس بارها به دولت تاکید کرده است که اگر همین حرف ها در نشست ها گفته شده، چرا گزاره برگ را منتشر نمی کنید؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برخی حرف ها در جلسات ژنو، لوزان و نشست های مشترک با اعضای 1+5 رد و بدل شده که اعضای تیم مذاکره کننده ما آن را اعلام نمی کند و بر خلاف آنها رسانه های غربی و یا سخنگوهای دول 1+5 آنها را منتشر کرده و همین عملکرد باعث ایجاد یک دوگانگی در اذهان عمومی می شود.

وی با اشاره به صحبت های اخیر عباس عراقچی اذعان داشت: عراقچی در گفت و گوی خبری سعی در شفاف سازی مسائل مطروحه داشت اما به سوالات مطروحه در اذهان عمومی در رابطه با مذاکرات هسته ای پاسخ نداد.

این نماینده مجلس نهم گفت: سوال اینجاست که هیچ پاسخی از طرف دولت به مردم داده نمی شود و فقط به پیشرفت در مذاکرات و قبول هسته ای بودن ایران توسط 1+5 اشاره می شود در صورتی که این حرف ها کلی گویی و مردم باید در جزئیات قرار بگیرند.

وی افزود: در بحث هسته ای پیشرفت های خیلی زیادی داشته ایم و دولت فقط به این اشاره می کند که 1+5 حق غنی سازی ایران را تایید کرده است، تیم مذاکره کننده از بحث مصداقی در رابطه با مذاکرات هسته ای پرهیز نموده و مردم را در ریز جزئیات مذاکرات قرار نمی دهد و باید این پیشرفتی را که مکرراً به مردم اعلام می کند، نشان دهد.

انتهای پیام/پ

https://www.dana.ir/328220
ارسال نظر
نظرات