شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:31 منتشر شده در مورخ: 1394/03/11 شناسه خبر: 329870
کارشناس مسائل سیاسی:

عدم انتشار فکت شیت ایرانی واگذاری فضای تبلیغاتی و روانی به دشمن است

عدم انتشار فکت شیت ایرانی واگذاری فضای تبلیغاتی و روانی به دشمن است
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عدم انتشار فکت شیت ایرانی واگذاری میدان مذاکرات و همچنین فضای تبلیغاتی و روانی به دشمن است و این در نوبه خود باعث نگرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام یعقوب اباذری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود در مورد عدم ارئه گزاره برگ هسته ای از سوی مذاکره کنندگان کشور به ملت ایران گفت: تعللی که در این زمینه صورت گرفته منطقی نیست و باعث شده مردم فکت شیت آمریکائی را که تفسیر و توجیه مقامات آمریکائی در زمینه مذاکرات است را بپذیرند. انتشار فکت شیت ایرانی باعث می شود مردم بتوانند قضاوت بهتری در زمینه مذاکرات و آینده آن داشته باشند.

وی اظهار کرد: عدم انتشار فکت شیت ایرانی واگذاری میدان مذاکرات و همچنین فضای تبلیغاتی و روانی به دشمن است و این در نوبه خود باعث نگرانی است. دستگاه دیپلماسی کشور باید بسیار دقیق تر از همیشه به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه داشته باشند و آنرا به عنوان نقشه راه خود قرار دهند.

نباید از استراتژی هسته ای کشور عقب نشینی کنیم.

اباذری در مورد احتمال رسیدن به توافق جامع از سوی دو طرف مذاکره کننده نیز افزود: اختلافات اساسی و زیادی بین طرفین مذاکره وجود دارد و این بستگی دارد که طرفین چقدر از ادعای خودشان عقب می کشند. اما هرگونه عقب نشینی از ادعا و در واقع استراتژی هسته ای موجب از بین رفتن اقتدار نظام و انحطاط برنامه هسته ای به مرور زمان و در نتیجه زیاده خواهی طرف های غربی بویژه آمریکا خواهد بود و این یعنی پیروزی نظام سلطه.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: از طرفی عقب نشینی طرف دوم هم خیلی سخت خواهد بود. با خط و نشانهائی که مقامات آمریکائی بر عدم عقب نشینی از مفاد فکت شیت منتشر شده آمریکائی کشیده اند، مسیر مذاکره را به سمت و سوی نامطلوبی می برد. چون در این صورت رسوائی بزرگی را برای آنها به دنبال خواهد داشت. لذا به نظر می رشد اختلافات همچنان باقی خواهد ماند و سرنوشت مذاکرات نیز شفاف و روشن نیست.

دشمنان کشور به دنبال منافع شیطانی خود هستند.

وی در مورد ضرورت رسیدن به توافق نیز تصریح کرد: البته هرگونه توافقی که در آن حقوق و منافع ملی تامین شود و عزت و استقلال ما مورد خدشه واقع نشود و آرمانهای انقلابی و دینی نظام دچار آسیب نشود خوب است و هر عاقلی نیز از آن استقبال می کند اما بحث اینجاست که دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب بدنبال منافع برای ایران نیستند بلکه منافع شیطانی خود را دنبال می کنند.

اباذری تاکید کرد: اقدامات صلح طلبانه و خیرخواهانه ایران در همه امور برای همه کشورهای جهان روشن است و دنیا می داند آمریکا اهداف استکبارطلبانه ای دارد و آنهائی هم که سر از پا نمی شناسند باید هوشیار باشند.

به توان داخلی کشور تکیه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: توافقی اگر صورت گیرد خوب است اما اگر این توافق حاصل نشد آسمان به زمین نخواهد آمد. همانطوریکه مقام معظم رهبری هم فرموده اند که راه حل مشکلات اقتصادی کشور را نباید در خارج از کشور جستجو کرد و ما باید به ظرفیت و توان داخلی اعتماد کنیم.

اباذری گفت: کشور ایران در عرصه بین الملل به عنوان یک کشور انقلابی است و هرجا انقلابی عمل کرده ایم باعث اقتدار کشور شده است. لذا مذاکره کنندگان هسته ای کشور در تمام مراحل مذاکرات روحیه انقلابی خود را حفظ کنند تا بتوانند مدافع آرمانهای انقلاب اسلامی ایران باشند.

پایان پیام/پ

https://www.dana.ir/329870
ارسال نظر
نظرات