شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1394/03/11 شناسه خبر: 329930
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

گزاره برگ ملی هسته ای موضع اساسی جمهوری اسلامی است/ مجلس هیچ دخالتی در افزایش قیمت بنزین نداشت

گزاره برگ ملی هسته ای موضع اساسی جمهوری اسلامی است/ مجلس هیچ دخالتی در افزایش قیمت بنزین نداشت
محمد حسین فرهنگی گفت: منظور از این موضعگیری ها ارائه ی موضع اساسی جمهوری اسلامی در موضوع کلیدی مذاکرات است و طبیعتا همان موضوعی است که هیئت ایرانی پیگیر آن می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با آناج با اشاره به انتشار گزاره برگ ملی هسته ای توسط ملت ایران گفت: منظور از این موضعگیری ها ارائه ی موضع اساسی جمهوری اسلامی در موضوع کلیدی مذاکرات است و طبیعتا همان موضوعی است که هیئت ایرانی پیگیر آن می باشند.

وی ادامه داد: در مذاکرات چهارچوب های روشنی در حال پیگیری است، برداشت های ویژه از بخشی از بندهای پروتکل الحاقی است که اگر این بند ها با نگاه سیاسی دنبال نشود درست است و جمهوری اسلامی هم با آن مخالفتی ندارد.

وی افزود: اما اگر طرف مقابل بخواهد با ویژگی های خاصی از مراکز نظامی جاسوسی کنند و قصد بازجویی و دسترسی به دانشمندان هسته ای داشته باشد قطعا جمهوری اسلامی موافقت نمی کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به لزوم توافق دو طرفه در زمان بندی مشخص، اظهار کرد: بحث تحریم ها از موضوعات اساسی مذاکرات هسته ای است و ایران تاکید بر برداشته شدن فوری تحریم ها دارد که اگر این ها انجام بگیرد و اصولمان رعایت شود، توافق حاصل شده، توسط جمهوری اسلامی قابل اجراست.

وی در مورد کاهش درصد غنی سازی هسته ای کشورمان از 20 درصد به 3/67 درصد بیان کرد: آنچه در این زمینه مهم است، نیازهای هست ای کشور است؛ میزانی که هیئت ایرانی پذیرفته است کفاف نیازهای ایران را می کند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان به افزایش قیمت بنزین اشاره کرده و تصریح کرد: در مجموع این تصمیم دولت را اشتباه تلقی نمی کنم، اما آنچه در صدا و سیما و برخی از رسانه ها مطرح و گفته شد مجلس این تصمیم را گرفته است، صحت ندارد؛ زیرا مجلس حتی 5 درصد افزایشی را که در قانون بودجه پیش بینی شده، طبق لایحه ی دولت تصویب کرده است. بنابراین مجموعه ی تصمیمات توسط دولت گرفته شده است.

انتهای پیام/پ

https://www.dana.ir/329930
ارسال نظر
نظرات