شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:23 منتشر شده در مورخ: 1394/03/14 شناسه خبر: 331766
رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان:

«گزاره‌برگ ملی هسته‎ای» منتشر شد / فعالان رسانه‎ای بازتاب‎دهنده وقایع باشند

«گزاره‌برگ ملی هسته‎ای» منتشر شد / فعالان رسانه‎ای بازتاب‎دهنده وقایع باشند
مسئول سازمان بسیج رسانه گلستان از انتشار «گزاره برگ مردمی ملت ایران» با محوریت مذاکرات هسته‌ای خبر داد و از فعالان رسانه‎ای خواست بازتاب وقایع، فارغ از هرگونه گرایش سیاسی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علی‎محمد جعفری در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در راستای حمایت و پشتیبانی از تیم مذاکره‎کننده، فرمایشات مقام معظم رهبری و جلوگیری از زیاده‎خواهی‎های گروه 1+5 «گزاره برگ مردمی ملت ایران» تنظیم شده است.

وی با اشاره به اینکه گزاره برگ مردمی با محوریت مذاکرات هسته‎ای در 6 اصل تنظیم شده است، تصریح کرد: از تیم مذاکره‎کننده کشورمان انتظار می‎رود ضمن پایبندی به اصول 6 گانه این گزاره برگ در مقابل زیاده‎خواهی‎های دشمنان همچون گذشته ایستادگی کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان؛ یکی از وظایف اصحاب رسانه را در آگاه‎سازی عمومی دانست و تاکید کرد: نباید به این گزاره‎برگ نگاه جناحی و حزبی شود چراکه در آن گزاره‎برگ مسائل به صورت کامل و جامع پرداخته شده است.

جعفری با اشاره به اینکه بندهای 6گانه گزاره برگ به صورت گویا و واقع‎بینانه تنظیم شده است از فعالان رسانه‎ای استان خواست تا در انعکاس این مهم اهتمام داشته باشند و گفت: فعالان رسانه‎ای گلستان همگام با ملت ایران حمایت خود را در این زمینه اعلام خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه گزاره برگ ملی هسته‎ای در سایت بسیج رسانه گلستان قرار داده شده است، گفت: جامعه خبری استان می‎توانند با مراجعه به سایت  http://www.basijrasaneh.irو نوشتن نام، نام خانوادگی و رسانه متبوع در قسمت نظرات و دیدگاه‎ها، حمایت‎شان را اعلام کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان با اشاره به اینکه همواره باید مراقب حیله آمریکای عهدشکن باشیم، افزود: آنها بارها نشان داده‎اند که اگر در قراردادی امتیازاتی بدهیم و دریافت امتیازات متقابل را به شرط و شروط و یا زمان آینده موکول کنیم، قطعا آنها زیر تعهد خود خواهند زد.

جعفری؛ تنها راه اطمینان‎بخش را تبادل امتیازات طرفین به صورت همزمان دانست و تصریح کرد: دادن امتیازات نباید به آینده و شرط و شروط موکول شود.

اصول 6گانه گزاره‌برگ مردمی به شرح ذیل است:       

ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی، شرط هرگونه توافق هسته‎ای را رعایت اصول زیر می‎دانیم:

اصل یک: تمام تحریم‎ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق) شود.

اصل دوم: دستاوردهای هسته‎ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‎های علمی و فنی در امور هسته‎ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین‎المللی اعمال نشود.

اصل پنجم: هیچ‌گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.

اصل ششم: توافق هسته‎ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

ما اعلام می‎داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته‎ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول 6 گانه فوق را ندارد.»

انتهای پیام/ن

https://www.dana.ir/331766
ارسال نظر
نظرات